Miasta w akwareli - obrazy Polki zachwyciły internautów

Kolorowe miasta powstają na papierze. Młoda Polka wykonuje je w tradycyjnej technice farb wodnych. Efekt jej prac spodobał się na tyle, że profil artystki w serwisie Behance zobaczyło już ponad 100 tysięcy osób z całego świata.

Autorką kolorowych akwareli jest pochodząca z Żyrardowa Maja Wrońska. Artystka ukończyła wydział Architektury Politechniki Warszawskiej (2013 r.) Jej akwarele wystawiane były między innymi w Wenecji na Biennale Architektury (2014 r.) oraz na Art Expo (2015 r.) i w Małopolskim ogrodzie Sztuki w Krakowie (2014 r.).

Maja portretuje miasta. Na jej akwarelach dostrzec można Paryż z wieżą Eiffla, Nowy Jork z Mostem Brooklińskim czy też zabytkowe budynki Poznania i Wrocławia. Prace Mai miały też okazję zdobić filmową kawiarnię w amerykańskim serialu "Pretty Little Liers". 

Artystka malarstwem zainteresowała się jeszcze w dzieciństwie:

Moja mama też jest architektem i kiedy byłam dzieckiem, programy cyfrowe ułatwiające pracę projektową, pozwalające m.in. na tworzenie wizualizacji, nie były jeszcze dostępne. W związku z tym, mama miała profesjonalne przybory malarskie i rysunkowe, którymi uwielbiałam rysować - powiedziała Maja Wrońska redaktorom serwisu kobieta.gazeta.pl.

Autorka najpierw przygotowuje szkic ołówkiem, później wybiera paletę barw, z której będzie korzystać. Najbardziej lubi malować miasta we Włoszech. Artystce podoba się tamtejszy klimat, kolory i panująca atmosfera.

ZOBACZ KOLOROWE MIASTA>>

Stary Rynek w PoznaniuStary Rynek w Poznaniu Stary Rynek w Poznaniu (autor: Maja Wrońska)

Dla Mai malowanie to przyjemność. Akwarele to też jej sposób na życie. Artystka zlecenia otrzymuje najczęściej od osób prywatnych. Jej obrazy chcą mieć architekci i agencje reklamowe z różnych stron świata. Zamówić je można na jej oficjalnej stronie tutaj oraz w serwisie Facebook tutaj.

POLECAMY: Ma przyciągnąć turystów do Polski. Najnowszy film promujący nasz kraj>>

 

Więcej o: