Jedziesz do Rzymu i chcesz mieć idealne zdjęcie Koloseum? Przygotuj się na przykrą niespodziankę...

Rzym nieustannie przyciąga tłumy turystów. Uwielbiają oni oglądać Fontannę di Trevi, liczne bazyliki czy Koloseum. Z tym ostatnim może być jednak problem. Koloseum zostało bowiem przysłonięte wielkim płotem.

Koloseum należy do grona najważniejszych atrakcji turystycznych włoskiej stolicy. Każdego dnia odwiedzany jest przez rzesze turystów. Władze miasta, chcąc pomóc im w dotarciu do zabytku, zaplanowały utworzenie w jego sąsiedztwie stacji metra. Prace budowlane wymagały jednak postawienie długiego płotu.

Blaszana konstrukcja pojawiła się wzdłuż ulicy Via dei Fori Imperiali, która prowadzi do zabytku. To właśnie z perspektywy tej ulicy doskonale widać antyczny budynek.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Nic nie wskazuje na to, że żółty płot szybko zniknie. Prace budowlane we Włoszech wymagają bezpośredniego nadzoru zespołu archeologów, a odkrywane przez nich pozostałości starożytnego miasta wiążą się z natychmiastowym wstrzymaniem prac i ciągle przesuwają w czasie termin zakończenia budowy.

Blaszany płot przysłania ulicę już od kilku latBlaszany płot przysłania ulicę już od kilku lat Blaszany płot przysłania ulicę już od kilku lat (fot. Google Street View)

Niżej zdjęcie z 2008 r.:

Ulica na zdjęciu z 2008 r.Ulica na zdjęciu z 2008 r. fot. Google Street View

Jeśli wkrótce wybieracie się do Rzymu radzimy podziwiać Koloseum z perspektywy innych ulic, a Via dei Fori Imperiali odwiedzić za kilka lat, kiedy będzie można tam dojechać metrem.

POLECAMY: Wesoły cmentarz w Rumunii. Jedyny taki na świecie>>

 

Komentarze (9)
Jedziesz do Rzymu i chcesz mieć idealne zdjęcie Koloseum? Przygotuj się na przykrą niespodziankę...
Zaloguj się
 • pct3

  Oceniono 9 razy 5

  o obsesji fotografowania zastępującego prawdziwe odczucie oglądanych miejsc pisał już Herbert (a to były inne czasy, poczuwał się do detalicznego wytłumaczenia polskim czytelnikom czym jest prawie nieznana, egzotyczna potrawa o nazwie "pizza").
  Pisał o rzeszach turystów, którzy zajmują się głównie fotografowaniem i do końca życia będą przekonani, że "widzieli" miejsca które zwiedzali, a to nieprawda, będąc tam - nie widzieli bo fotografowali, a po powrocie- oglądali zdjęcia, jakże fałszywe....
  Owszem, są wybitni fotografowie, warto oglądać ich dzieła. Ale są miejsca których w żaden sposób nie sfotografuje przeciętny turysta. Szkoda czasu (no chyba że ktoś ma go w nadmiarze). Trzeba patrzeć. W Wenecji wstawałem o 6 rano i wychodziłem patrzeć. W dolinie Orcii stawałem autem na każdym zakręcie. Zrobiłem kilka zdjęć, bardziej z poczucia przyzwoitości. Pytanie - czy ktoś jedzie zobaczyć dane miejsce, czy zrobić mu zdjęcie?
  W internecie sa teraz setki zdjęć tych miejsc znacznie lepszej jakości, znacznie lepiej wykadrowane, czasami zrobione z miejsc niedostępnych dla zwykłych ludzi. Rozumiem że ktoś chce mieć "swoje" zdjęcie, ale wg mnie szkoda czasu na to. Nie widziałem zdjęcia pokazującego prawdę o Canale Grande, o polach pod Sieną, nie widziałem zdjęcia naprawdę pokazującego kopułę we Florencji. A sporo tych zdjęć widziałem...

 • langer

  Oceniono 8 razy 4

  Tuż przy Koloseum jest stacja metra Colosseo, na linii B.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX