Jedziesz do Rzymu i chcesz mieć idealne zdjęcie Koloseum? Przygotuj się na przykrą niespodziankę...

Rzym nieustannie przyciąga tłumy turystów. Uwielbiają oni oglądać Fontannę di Trevi, liczne bazyliki czy Koloseum. Z tym ostatnim może być jednak problem. Koloseum zostało bowiem przysłonięte wielkim płotem.

Koloseum należy do grona najważniejszych atrakcji turystycznych włoskiej stolicy. Każdego dnia odwiedzany jest przez rzesze turystów. Władze miasta, chcąc pomóc im w dotarciu do zabytku, zaplanowały utworzenie w jego sąsiedztwie stacji metra. Prace budowlane wymagały jednak postawienie długiego płotu.

Blaszana konstrukcja pojawiła się wzdłuż ulicy Via dei Fori Imperiali, która prowadzi do zabytku. To właśnie z perspektywy tej ulicy doskonale widać antyczny budynek.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Nic nie wskazuje na to, że żółty płot szybko zniknie. Prace budowlane we Włoszech wymagają bezpośredniego nadzoru zespołu archeologów, a odkrywane przez nich pozostałości starożytnego miasta wiążą się z natychmiastowym wstrzymaniem prac i ciągle przesuwają w czasie termin zakończenia budowy.

Blaszany płot przysłania ulicę już od kilku latBlaszany płot przysłania ulicę już od kilku lat Blaszany płot przysłania ulicę już od kilku lat (fot. Google Street View)

Niżej zdjęcie z 2008 r.:

Ulica na zdjęciu z 2008 r.Ulica na zdjęciu z 2008 r. fot. Google Street View

Jeśli wkrótce wybieracie się do Rzymu radzimy podziwiać Koloseum z perspektywy innych ulic, a Via dei Fori Imperiali odwiedzić za kilka lat, kiedy będzie można tam dojechać metrem.

POLECAMY: Wesoły cmentarz w Rumunii. Jedyny taki na świecie>>

 

Więcej o: