Niewielkim kosztem przywrócili miastu zapomniany fragment nad rzeką. Tak to się robi we Wrocławiu!

Miasta coraz częściej zabierają się za rewitalizację zaniedbanych fragmentów. Okazuje się, że nie musi się to wiązać z wielomilionowymi nakładami finansowymi. Wrocław pokazał, że wystarczy naprawdę niewiele, aby zapomniany fragment zyskał zupełnie nowe życie.

Niebieskie leżaki pojawiły się we Wrocławiu, przy zabytkowym Moście Piaskowym. Zaprojektowali je architekci z pracowni NO studio: Magda Szwajcowska oraz Michał Majewski. Projektanci wymyślili specjalne pudełka, które następnie ustawili na betonowych schodach. W ten sposób powstała przestrzeń, która zachęca mieszkańców do spędzania tu wolnego czasu.

Pudełka są częścią tak zwanych Mikroinstalacji, serii drobnych interwencji w przestrzeni miejskiej, które sprawiają, że miastu przywracane zostają zaniedbane i zapomniane lokalizacje. Co niezwykle istotne, ten efekt udaje się uzyskać przy pomocy minimalnych środków finansowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Projekt nietypowych siedzisk zrealizowany został w ramach Archi-box, akcji organizowanej przez Muzeum Architektury we Wrocławiu w trakcie Dolnośląskiego Festiwalu Architektury.

Centrum WrocławiaCentrum Wrocławia Siedziska znalazły się przy Moście Piaskowym (fot. Google Street View)

POLECAMY: Jest jak z bajki: hostel w ogromnym regale, w którym możesz spać między książkami>>

Komentarze (17)
Niewielkim kosztem przywrócili miastu zapomniany fragment nad rzeką. Tak to się robi we Wrocławiu!
Zaloguj się
 • malgosiazb

  Oceniono 31 razy 29

  Bardzo fajny pomysł i prosty w realizacji. Aż miło popatrzeć :)

 • franconus

  Oceniono 19 razy 17

  Tak, i trzeba przyznać, że we Wrocławiu w ogóle bardzo fajnie, z gustem i pomysłem, urządzają sobie okolice rzeki (czego niestety nie da się powiedzieć o Krakowie).

 • bezspokoju

  Oceniono 12 razy 4

  Obawiam się, że nachlane bydło to zniszczy. Przy Gimnazjum nr.7 bydło chleje i drze ryja wieczorami i nocami od kilku lat, a całymi dniami buractwo zjeżdża się rozgrywając "turnieje" podczas których królują wywrzeszczane: "ku...", "ch...", "ja pie..." i cała masa innych wulgaryzmów. Dyrekcja szkoły ma to w d..pie, bo nie pod ich oknami swołocz drze ryja przez 24 godziny na dobę dzień w dzień od kilku lat.

 • remislanc

  Oceniono 29 razy 3

  Na 5 fotce tłusta świnia musi swoje kopyta trzymać na miejscu do siedzenia.....

 • ray_sm

  Oceniono 4 razy 2

  piękniejesz, MojeKochaneMiasto

 • napletekgandalfa

  Oceniono 10 razy 2

  h ttp://www.boredpanda.com/chairs-sunbeds-microinstallation-no-studio-poland/

 • bezspokoju

  Oceniono 1 raz -1

  Gdzie poprzednie opinie ?

 • adirun

  Oceniono 8 razy -2

  Prawie jak w katowicach

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 10 razy -4

  Ale o co idzie - te schodki do wody był pewnie od Kajzera. Nawet Ruscy im nie dali rady w 45. Pewnym dodatkiem PRL jest barierka - bo to pewnie była przystań jakaś.
  Nic nie było do oddawania ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX