Niewielkim kosztem przywrócili miastu zapomniany fragment nad rzeką. Tak to się robi we Wrocławiu!

Miasta coraz częściej zabierają się za rewitalizację zaniedbanych fragmentów. Okazuje się, że nie musi się to wiązać z wielomilionowymi nakładami finansowymi. Wrocław pokazał, że wystarczy naprawdę niewiele, aby zapomniany fragment zyskał zupełnie nowe życie.

Niebieskie leżaki pojawiły się we Wrocławiu, przy zabytkowym Moście Piaskowym. Zaprojektowali je architekci z pracowni NO studio: Magda Szwajcowska oraz Michał Majewski. Projektanci wymyślili specjalne pudełka, które następnie ustawili na betonowych schodach. W ten sposób powstała przestrzeń, która zachęca mieszkańców do spędzania tu wolnego czasu.

Pudełka są częścią tak zwanych Mikroinstalacji, serii drobnych interwencji w przestrzeni miejskiej, które sprawiają, że miastu przywracane zostają zaniedbane i zapomniane lokalizacje. Co niezwykle istotne, ten efekt udaje się uzyskać przy pomocy minimalnych środków finansowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Projekt nietypowych siedzisk zrealizowany został w ramach Archi-box, akcji organizowanej przez Muzeum Architektury we Wrocławiu w trakcie Dolnośląskiego Festiwalu Architektury.

Centrum WrocławiaCentrum Wrocławia Siedziska znalazły się przy Moście Piaskowym (fot. Google Street View)

POLECAMY: Jest jak z bajki: hostel w ogromnym regale, w którym możesz spać między książkami>>