Wrocław na weekend [noclegi, jedzenie, dojazd]

Wrocław to popularny punkt na turystycznej mapie Polski. Niezależnie od pory roku miasto jest zapełnione turystami. Wrocław na weekend? Sprawdź noclegi, restauracje oraz dojazd.

Wrocław na weekend - noclegi: jakie hotele są najtańsze?

Gdzie tanio przenocować w centrum Wrocławia? Poznaj kilka ciekawych ofert.

CORNER HOSTEL położony jest blisko najważniejszych punktów Wrocławia - znajduje się w odległości około 200 metrów od Rynku Głównego. Dojście z Dworca Głównego zajmie około 10 minut. Ceny w hotelu zaczynają się od 35 PLN za dobę od osoby za pokój wieloosobowy (do tego wliczone jest także śniadanie).

Adres: Świdnicka 13, Wrocław

HOSTEL FIGA to mały i przytulny ośrodek z zadbanymi wnętrzami. Dojście do Rynku Głównego zajmuje tylko kilka minut. Ceny zaczynają się od 40 PLN od osoby za dobę za pokój wieloosobowy. Przewidziane są atrakcyjne zniżki w przypadku dłuższych pobytów.

Adres: Wojciecha Cybulskiego 17, Wrocław

CINNAMON HOSTEL to ośrodek znajdujący się około 600 metrów od Rynku Głównego oraz w pobliżu głównych dworców PKP i PKS. Hostel posiada własną wypożyczalnię rowerów. Ceny zaczynają się od 30 PLN za dobę od osoby za pokój wieloosobowy.

Adres: Kazimierza Wielkiego 67, Wrocław

Wrocław na weekend - jedzenie

Poznaj wrocławskie lokale gastronomiczne, które cieszą się szczególną popularnością.

CENTRAL CAFE to kulinarny punkt na mapie Wrocławia niezwykle chętnie odwiedzany  przez turystów, jak i mieszkańców miasta. Goście chwalą doskonałą kuchnię i przyjemną obsługę lokalu. Szczególną popularnością cieszą się tamtejsze bajgle. Jedyny minus to duża ilość klientów, przez co dosyć często jest tam tłoczno.

Adres: św. Antoniego 10, Wrocław

PIZZERIA MARGHERITA to jedna z najpopularniejszych pizzerii we Wrocławiu. Można tam zjeść wiele rodzajów doskonałej włoskiej pizzy. Menu lokalu stale poszerza się o nowości.

Adres: Krupnicza 10, Wrocław

CAFE KONSPIRA posiada w swojej ofercie dania o oryginalnych nazwach, głównie  z kuchni polskiej. Goście chwalą nie tylko doskonały smak potraw, ale także ciekawy wystrój wnętrza. Dekoracje w lokalu nawiązują do okresu PRL. Co ciekawe, nawet menu wygląda jak opozycyjna gazeta wydawana w podziemiu.

Wrocław na weekend - dojazd

Dojazd do Wrocławia w obecnych czasach nie powinien sprawić większych kłopotów. Jeśli  nie chcemy jechać prywatnym samochodem lub korzystać z oferty BlaBlaCar, możemy zdecydować się na podróż pociągiem, autobusem lub samolotem.

Wrocław Główny to jeden z najatrakcyjniejszych dworców kolejowych w naszym kraju. Znajduje się w samym centrum miasta. Podróżują pociągiem nie będziemy mieli więc problemu z dotarciem do głównych atrakcji Wrocławia.

Dojazd z Warszawy najszybszymi pociągami zajmuje obecnie mniej niż 4 godziny. Decydując się na taki transport, musimy jednak liczyć się z wyższymi kosztami. Podróż tańszym pociągiem zajmuje przeciętnie powyżej 5 godzin. Często zdarzają się połączenia z przesiadką w Poznaniu.

Możemy zdecydować się także na podróż autobusem. Z Warszawy zajmuje ona około 5 godzin. Połączenia w Wrocławiem znajdują się ofercie m.in. PKS i Polskiego Busa.

Dużym udogodnieniem dla turystów jest także lotnisko we Wrocławiu. Przykładowo, podróż z Warszawy zajmuje mniej niż godzinę.

Lotnisko wrocławskie znajduję się 10 km od centrum miasta. Dojazd autobusem lub taksówką w to miejsce zajmuje więc około 20-30 minut.

Minusem jest póki co mała ilość połączeń z polskimi miastami. Obecnie możemy dolecieć stamtąd do Warszawy, Modlina i Radomia. Znacznie bogatsza jest oferta lotów zagranicznych, co jest wspaniałym udogodnieniem dla turystów z innych państw. Lotnisko posiada połączenia m.in. z Barceloną, Dublinem, Londynem, Frankfurtem, Londynem, Paryżem i Wenecją.

Więcej o: