Co warto zobaczyć we Wrocławiu? 5 propozycji

Planujesz wyjazd do Wrocławia? Jest to jeden z najatrakcyjniejszych punktów na turystycznej mapie Polski. Warto więc dokładnie zaplanować zwiedzanie tego miasta. Dowiedz się, co warto zobaczyć we Wrocławiu.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Propozycja 1 - Rynek Główny

To jeden z największych rynków w Europie. Zdaniem wielbicieli Wrocławia jest obowiązkowym elementem wycieczki po mieście. Wrocławski rynek często znajduje się w czołówce rankingów najpiękniejszych miejsc tego typu w Europie. Główne atrakcje miejsca to bardzo okazały ratusz i wiele ciekawych budynków - m.in. Kamienica Pod Gryfami, Kamienica Pod Złotym Orłem oraz Kamienica Pod Złotym Pelikanem.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Propozycja 2 - Zoo & Afrykarium

W trakcie planowania wyjazdu, warto wziąć pod uwagę wizytę w najstarszym polskim zoo. Jest ono bardzo duże - oficjalnie posiada ponad 100 gatunków. Dlatego na jego zwiedzanie zaleca się przeznaczenie aż całego dnia.

Zdaniem wielu osób to najlepsze zoo w Polsce. Jego najnowszą atrakcją jest otwarte w 2014 roku Afrykarium. Możemy poznać tam różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. Łącznie znajduje się tam aż 19 zbiorników i basenów, przedstawiających m.in. hipopotamy nilowe, ryby jezior Malawi i Tanganiki, rafę koralową Morza Czerwonego.

Adres: Wróblewskiego 1-5, Wrocław

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Propozycja 3 - Uniwersytet Wrocławski

To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych budynków uniwersyteckich w naszym kraju. To barkowa perła architektoniczna, ulokowana nad Odrą. Możliwe jest zwiedzanie budynku w środku. Szczególnie polecane jest odwiedzenie Auli Leopoldina oraz wieży matematycznej, z której mamy zapewniony widok na całe miasto.

Adres: Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, Wrocław

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Propozycja 4 - Hala Stulecia

Hala Stulecia to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli we Wrocławiu. Znamy ją z podręczników historii sztuki, gdzie pojawia się jako jeden z przykładów architektury ekspresjonistycznej. Hala została zaprojektowana przez słynnego architekta Maxa Berga, otworzono ją w 1913 roku. Ogromne wrażenie robi w środku. Często organizuje się tam imprezy masowe.

Adres: Wystawowa 1, Wrocław

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Propozycja 5 - Synagoga Pod Białym Bocianem

Zbudowana na początku XIX wieku, jako synagoga liberalnej części społeczności żydowskiej. Przechodziła z rąk do rąk - w latach 1974-1992 była własnością Skarbu Państwa, przez co ją zamknięto. Od 1996 r. własność Żydowskiej Gminy Wyznaniowej. Obiekt przeszedł dzięki temu generalny remont.

Synagoga Pod Białym Bocianem to obecnie przede wszystkim bardzo aktywny ośrodek kulturalny. Powinni odwiedzić ją wszyscy miłośnicy kultury żydowskiej. Regularnie organizowane są tam koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty.

Adres: Pawła Włodkowica 7, Wrocław

Więcej o: