Gdańsk na weekend [noclegi, jedzenie, dojazd]

Gdańsk stale cieszy się popularnością wśród turystów - zarówno tych polskich, jak i zagranicznych. Atrakcje i klimat miasta mało kogo rozczarowują. Gdańsk na weekend? Zobacz gdzie możesz przenocować, zjeść oraz jak tam dotrzeć.

Gdańsk na weekend: hotele - znajdź tani nocleg

Wybierasz się do Gdańska na weekend i szukasz tanich noclegów? Oto kilka ofert:

- DOM HARCERZA to popularny hostel w samym centrum gdańskiej starówki. To jedna z najatrakcyjniejszych cenowo ofert, ulokowana w pobliżu największych atrakcji miasta. Turyści chwalą tamtejsze domowe posiłki oraz zadbane wnętrza. Ośrodek dysponuje dużą ilością miejsc, dlatego jest to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają noclegów w ostatniej chwili. Ceny wahają się w przedziale od 30 do 70 PLN - zależą od rodzaju pokoju, sezonu oraz aktualnego obłożenia.

Adres: ul. Za Murami 2-10, Gdańsk

- GRAND HOSTEL GDAŃSK to kolejny ośrodek w centrum miasta. Hostel umieszczony jest w jednej z zabytkowych kamienic. To dosyć mały ośrodek (25 miejsc), dlatego noclegi trzeba rezerwować z wyprzedzeniem czasowym. Ceny zaczynają się od 30 PLN od osoby za dobę.

Adres: Kołodziejka 2, Gdańsk

-  100 TEN HOSTEL to ośrodek ulokowany w pobliżu słynnego Parku Oliwa oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Stamtąd będziemy mieli także blisko nad morze. Polecany dla osób, które chciałyby mieszkać w spokojnej i cichej okolicy, z dala od zgiełku miejskiego. Odległość od miasta nie jest problem ze względu na dogodną komunikację miejską - jeżdżą tam tramwaje, autobusy i SKM. Ceny zaczynają się od 50 PLN od osoby za dobę.

Adres: Polanki 110C, Gdańsk

Gdańsk na weekend: jedzenie - gdzie jadają gdańszczanie i turyści?

Na Długim Pobrzeżu ogromną popularnością cieszy się restauracja Goldwasser. Warto tam wybrać się nie tylko ze względów kulinarnych - ta lokalizacja to także gwarancja wspaniałej atmosfery i pięknych widoków. Odwiedzający lokal chwalą smaczne i duże porcje posiłków; hitem restauracji są doskonałe ryby. Jednak w tej lokalizacji miasta musimy liczyć się z dosyć wysokimi cenami.

Warto zarezerwować wcześniej stolik - restauracja jest zazwyczaj oblegana przez gości. Adres: Gdańsk, Długie Pobrzeże 22.

Familia Bistro-Kuchnia wileńska to lokal, którego specjały to doskonałe bliny oraz cepeliny. Miejsce to przyciąga zazwyczaj duże ilości gości, nie tylko ze względu na jakość potraw, ale także przystępne ceny. Jeśli planujemy wybrać się tam w weekend, warto zarezerwować wcześniej stolik. Adres: Gdańsk, Garbary 2/4 .

Pierogarnia Mandu to lokal, który także oblegają goście; niekiedy zdarzają się nawet duże kolejki. W ofercie znajdziemy tradycyjne i orientalne warianty pierogów. Co ciekawe, klienci mają możliwość oglądania procesu przygotowywania dań. Adres: Gdańsk, - Kaprow 19 D.

Gdańsk na weekend: dojazd

Turyści z Polski nie powinni mieć większych problemów z dostaniem się do Gdańska. Jeśli nie chcemy jechać prywatnym samochodem lub korzystać z oferty BlaBlaCar, możemy zdecydować się na podróż pociągiem, autobusem lub samolotem.

Podróż z Warszawy pociągiem zajmuje obecnie mniej niż 3 godziny. Bilety na tego typu połączenia są jednak droższe. Jeśli chcemy zapłacić mniej, musimy zdecydować się na podróż, która potrwa około 4 godzin. Co najważniejsze, połączeń ze stolicy jest bardzo dużo. Najważniejsze stacje kolejowe w Gdańsku to: Gdańsk Główny, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz.

Do Gdańska dojedziemy także autobusem. Z Warszawy taka podróż zajmuje od 4 do 6 godzin. Przewoźnicy, którzy oferują taki transport to m.in. PKS, Polski Bus, Super PKS.

W Gdańsku znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Z Polski latają tam samoloty m.in. z Warszawy, Krakowa, Modlina. To duże udogodnienie dla wielu turystów z zagranicy - lotnisko posiada w swojej ofercie m.in. połączenia z Londynem, Monachium, Kopenhagą, Oslo i Frankfurtem.

Więcej o: