Wakacje z dziećmi w Polsce 2020. Dokąd warto się wybrać?

Wakacje z dziećmi w Polsce w 2020 roku będą inne niż wszystkie dotychczas. Koronawirus przyczyni się do tego, że większość turystów wybierze krajowe zakątki, nawet te dotąd rzadko odwiedzane.

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce: znane i lubiane miejsca

Wakacje z dziećmi to wyzwanie dla rodziców. Najmłodsi podróżnicy bywają bardzo wymagający. Trzeba zorganizować im atrakcje, tak aby nie mieli chwili na nudę. Jednocześnie czas dojazdu do miejsca docelowego, a także przemieszczania się pomiędzy punktami naszego planu powinien być krótki. Zadbać trzeba również o odpowiednie wyżywienie, powinno być smaczne, zdrowe i z pewnego źródła - musimy mieć pewność, że nie zachorujemy na urlopie. Ponadto jest mnóstwo innych indywidualnych wymagań, których nie sposób tu wymienić. Aby je wszystkie spełnić najlepiej wybierać się z dziećmi na wakacje w Polsce do znanych miejscowości o charakterze turystycznym. Zyskamy wtedy pewność, że znajdziemy tam odpowiednie miejsce noclegowe, dobre restauracje, atrakcje dedykowane dla najmłodszych i całych rodzin. Gdzie w takim razie na wakacje z dziećmi w Polsce pojechać?

Zobacz też: Wakacje nad morzem: przewodnik po najchętniej odwiedzanych miejscowościach

Gdzie jechać na wakacje z dziećmi w Polsce: miejsca przygotowane specjalnie dla rodzin

Rodzice poszukując miejsca na wakacje w Polsce, gdzie mogą pojechać z dziećmi, przeważnie na pierwszym miejscu stawiają ich potrzeby. Dlatego też przede wszystkim zwracają uwagę na kwestie takie, jak:

 • infrastruktura dla najmłodszych: plac zabaw, brodzik;
 • menu dla dzieci;
 • animacje;
 • możliwość skorzystania na miejscu z łóżeczka i innych niezbędnych akcesoriów dla malucha. 

Wszystkie te udogodnienia oferuje coraz większa ilość ośrodków, w tym także tych, które nie należą do najpopularniejszych miejsc na wakacje dla Polaków.

Gdzie jechać na wakacje z dziećmi w Polsce? Poza dużymi miastami turystycznymi, polecamy także miejsca mniej znane, ale urokliwe i klimatyczne:

 • Rajgród na Podlasiu; znajdziemy tu pensjonaty agroturystyczne, w których doskonale odnajdą się rodziny z dziećmi; w pobliżu jezioro, rzeka i las - jednym słowem wypoczynek na świeżym powietrzu z dobrym ekologicznym jedzeniem w pakiecie
 • Poręba Wielka k. Rabki Zdrój; tu również mamy gospodarstwa turystyczne z przygotowanymi dla dzieci placami zabaw i z możliwością skorzystania z wyżywienia
 • Sarbinowo; oferuje rodzinom z dziećmi świetne domki letniskowe, przystosowane do potrzeb maluchów; mamy tu możliwość samodzielnego gotowania, a dodatkowo bliskość morza i plaży jest niewątpliwym atutem miejscowości.

Zobacz też: Ciekawe góry na aktywny weekend w Polsce i u sąsiadów

Miejsca na wakacje w Polsce: gdzie zabrać starsze dzieci?

Miejsca na wakacje w Polsce w młodzieżowym klimacie? Maluchy wymagają od rodziców wiele, jeśli chodzi o wybór wakacji. Jednak jest to nic w porównaniu z tym, jakie oczekiwania mają nastolatki. Aby przekonać młodego człowieka do wspólnego wyjazdu z rodzicami trzeba bardzo się postarać. Zazwyczaj odpadają miejsca spokojne i bezludne, w których po godzinie 18:00 zamiera wszelka aktywność. 

Miejsca na wakacje ze starszymi dziećmi w Polsce, muszą być atrakcyjne i tętnić życiem. I nie odkryjemy tu Ameryki twierdząc, że w takim przypadku najlepiej wybrać ośrodki znane z bogatej oferty festiwali, dużych wydarzeń wakacyjnych oraz nocnego życia. Nastolatki zapewne chętnie spędzą wakacje w takich miastach, jak:

Zobacz wideo Tanie wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi w Polsce: na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

Wybierając się na wakacje z dziećmi w Polsce trzeba przede wszystkim zadbać o to, aby wybrany przez nas ośrodek spełniał niezbędne standardy. Zwłaszcza, gdy towarzyszą nam małe dzieci. Wtedy warto przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić opinie innych odwiedzających dany ośrodek.

Obiekty, które nastawione są na przyjmowanie rodzin z dziećmi, zazwyczaj komunikują taką gotowość na swoich stronach internetowych. Informują o możliwości skorzystania z takich udogodnień, jak:

 • wysokie krzesełka do karmienia,
 • kącik zabaw,
 • opieka nad dzieckiem,
 • plac zabaw zewnętrzny.

Często można także trafić na pensjonaty oferujące specjalny jadłospis dla najmłodszych, a w przypadku niemowląt nawet dietę BLW.

Więcej o: