Ciekawe miejsca w Sopocie - zobacz, czego nie możesz przegapić!

Ciekawe miejsca w Sopocie od lat przyciągają turystów. Ta nadmorska miejscowość słynie z wielu wyjątkowych punktów - latarnia morska, molo sopockie czy Opera Leśna, to tylko niektóre z propozycji, czekających na nas podczas zwiedzania.

Ciekawe miejsca w Sopocie - dlaczego warto postawić na morze?

Wybierając się na wypoczynek, często stajemy przed odwiecznym dylematem: morze czy góry? Zwolennicy pierwszego kierunku na pewno nie pogardzą odwiedzinami w Sopocie. Ci z kolei, którzy od zawsze woleli góry i nigdy do tego miejsca nie dotarli, powinni koniecznie nadrobić zaległości. Sopot, jako część Trójmiasta, zawiera w sobie wiele ciekawostek i potrafi rozbudzić wyobraźnię niejednej osoby. Sprawdź, czy poznałeś już wszystkie atrakcje, jakie oferuje dla Ciebie to miasto.

Sopot: ciekawe miejsca, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Ciekawe miejsca w Sopocie są dosyć liczne, dlatego łatwo przeoczyć niektóre z nich. Kto jednak raz odwiedził Sopot, wie, że to miasto nosi w sobie niepowtarzalny klimat, a ten spowija również wszystkie lokalizacje warte zobaczenia czy zwiedzenia. Znajdą się tam zakątki dla tych, którzy spędzają czas aktywnie i dla tych, którzy chcieliby się po prostu zrelaksować. Miasto to także prawdziwy raj dla turystów chcących zobaczyć nowe rzeczy i zwiedzić różnorodne zabytki. Co więcej, bliskie sąsiedztwo morza pozwala odetchnąć nieco od codzienności i skorzystać z prozdrowotnego wpływu jodu.

Sopot: fajne miejsca do zwiedzania

Nie każde miasto cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, jak Sopot. Fajne miejsca do zwiedzania można tam znaleźć niemal na każdym kroku. Oczywiście, wszystko zależy od tego, co cię interesuje. Na pewno warto zobaczyć szereg zabytków, którymi szczyci się ta miejscowość. Osoby interesujące się historią swoje pierwsze kroki powinny skierować koniecznie do Zakładu Balneologicznego. W 1982 roku został on bowiem wpisany na listę oficjalnych, a zarazem chronionych zabytków Sopotu. Co istotne, spodoba się też wszystkim, którzy chcieliby się trochę odprężyć, ponieważ działa na zasadzie uzdrowiska. W jego ramach można odbyć:

  • kąpiele solankowe;
  • kinezyterapię, polegającą na leczeniu ruchem;
  • krioterapię - działanie niskiej temperatury;
  • balneoterapię, czyli leczenie rozlicznych schorzeń przy użyciu wody o różnej temperaturze.

Ciekawą atrakcją dla wszystkich, którzy fascynują się niezwykłymi budowlami, będzie także Krzywy Domek. Inspirację dla stworzenia tego budynku stanowiły rysunki Jana Marcina Szancera, a także Pera Dahlberga. Obecnie w Krzywym Domku mieści się też Centrum Handlowe „Rezydent”, więc podczas podziwiania, można się wybrać na zakupy.

Można również zwiedzić neogotycki kościół świętego Jerzego. Przed Zakładem Balneologicznym tkwi natomiast niepozorna, ale za to wyjątkowo urokliwa fontanna z wodą solankową.

Sopot: atrakcje dla aktywnych

Wszyscy aktywni także docenią atrakcje w Sopocie. Na pewno warto, zdecydować się na wycieczkę do miejscowego Aquaparku. Poza basenem, turyści mogą skorzystać z odnowy biologicznej (między innymi z saun i Spa), a także odwiedzić klub bowlingowy i zagrać w kręgle. Rodzinna rozrywka lub wspólny wypad ze znajomymi pozwoli w tym miejscu na złapanie oddechu i oderwanie od rzeczywistości. Na spacer natomiast należy wybrać się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (leży na terenie Sopotu, Gdyni oraz Gdańska). Wówczas można wypocząć na łonie natury, przyglądając się z bliska cudom tamtejszej przyrody.

Sopot: molo sopockie

Będąc na miejscu, trudno pominąć molo. Sopot może się bowiem poszczycić najdłuższym molem nad Morzem Bałtyckim (liczy sobie ponad 511 metrów). W samej jego głowicy mieści się przystań morska „Molo”, zdolna pomieścić do stu jachtów. Warto wiedzieć, że molo tworzą dwie części: drewniana i lądowa. Pierwsza z nich jest strefą spacerową, pozwalającą podziwiać niesamowite morskie widoki. Co ciekawe, im dalej w głąb morza, tym większe jest stężenie jodu w powietrzu (powietrze w najdalej wysuniętej części ma go dwukrotnie więcej niż to na lądzie).

Część lądowa nazywana jest natomiast Skwerem Kuracyjnym. To właśnie tam znajduje się zabytkowa fontanna, a także latarnia morska i muszla koncertowa. Zimą, na placu, otwierane jest lodowisko. Plac przeznaczony jest też do organizacji dużych imprez.

Sopot: Opera Leśna

Niewątpliwie największą atrakcją, jaką ma dla turystów Sopot jest Opera Leśna. To nic innego, jak leśny amfiteatr o powierzchni 4 hektarów, który znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od 1909 roku. Na scenie oraz orkiestronie, może pomieścić się stuosobowa orkiestra. Niewątpliwie Opera Leśna jest najbardziej znana z corocznego festiwalu sopockiego, który odbywa się właśnie na jej terenie. To, co zachwyca, to przede wszystkim jej niebywała akustyka.

Sopot: latarnia morska

Obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania powinna być też latarnia morska. Sopot jako nadmorska miejscowość ma budowlę tego rodzaju, a ta jest otwarta dla turystów. Szczególne wrażenie na zwiedzających wywiera widok, rozciągający się z wieży obserwacyjnej.

Zobacz wideo A może Słupsk?
Więcej o: