Koronawirus. Obostrzenia pozostają. Hotele nadal zamknięte dla turystów

Hotele pozostają zamknięte - ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji. Dalsze kroki w sprawie obostrzeń? Większość pozostaje bez zmian.

Minister zdrowia rozpoczął konferencję od omówienia sytuacji w Polsce. "Mamy stopniowy spadek dziennej liczby zakażeń, który w styczniu nieco zahamował. W ostatnim tygodniu sytuacja wygląda nieco lepiej, to zasługa dyscypliny społecznej, którą zachowaliśmy przez okres feryjny. To było dobre rozwiązanie" - powiedział.

Zaznaczył, że wpływ na to, jakie obostrzenia są wprowadzane w Polsce, mają nowe mutacje koronawirusa oraz restrykcje w innych krajach europejskich. 

Minister Niedzielski powiedział, że do 14 lutego będzie obowiązywał etap odpowiedzialności. Po tej dacie pojawią się informacje, co dalej. Utrzymane mają pozostać obostrzenia dotyczące hoteli, restauracji, stoków narciarskich oraz zgromadzeń. Obowiązuje też 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski transportem zbiorowym.

Hotele pozostają zamknięte dla turystów i podróży służbowych. Minister przypomniał o kilku wyjątkach, m.in. hotelach pracowniczych oraz o dostępności obiektów noclegowych dla medyków. Restauracje nadal mogą oferować jedzenie jedynie na wynos oraz w dowozie. Stoki narciarskie pozostają zamknięte. Otwarte od 1 lutego mają zostać natomiast sklepy w galeriach handlowych, a także muzea oraz galerie sztuki.

Zobacz wideo Pomoc dla branży turystycznej. "Jest iluzoryczna albo nie ma jej wcale"
Więcej o: