Sycylia wprowadza dodatkowe restrykcje. Można wjechać tylko z negatywnym wynikiem testu

Do 30 października przy wjeździe na Sycylię obowiązują nowe zasady. Wszyscy, którzy podróżują na wyspę, muszą przedstawić zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. O ograniczeniach informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ze szczegółami zmian można zapoznać się na stronie MSZ. W zamieszczonym tam komunikacie czytamy, że do 30 września do 30 października "osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa".

Test musi zostać przeprowadzony w czasie do 72 godzin przed przyjazdem na wyspę. Jeżeli ktoś nie będzie miał przy sobie zaświadczenia, powinien poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu. Resort ostrzega, że czas oczekiwania na wykonanie badania może być bardzo długi.

Wciąż obowiązuje też konieczność zarejestrowania swojego pobytu na Sycylii przez aplikację SiciliaSiCura lub za pośrednictwem przygotowanej do tego strony internetowej.

Zobacz wideo Widmo kolejnego lockdownu. Czy gospodarka go wytrzyma?

Jak wygląda wjazd do Włoch?

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych dokładnie zostały opisane zasady, które obowiązują przy wjeździe do Włoch. Zgodnie z rozporządzeniem z 7 września Włochy wprowadziły sześć kategorii państw, dla których obowiązują różne obostrzenia. 

Polska, razem z innymi krajami Unii Europejskiej (poza kilkoma wyjątkami, które zostały opisane), znajduje się w kategorii B. Oznacza to, że nie musimy liczyć się z dodatkowymi ograniczeniami przy wjeździe do Włoch, nie ma również konieczności przechodzenia kwarantanny. Trzeba jedynie wypełnić oświadczenie własne.

MSZ podkreśla jednak, że należy liczyć się z dodatkowymi ograniczeniami, które mogą wprowadzić poszczególne regiony Włoch. Ze wszystkimi wytycznymi zapoznacie się w tym miejscu.

Więcej o: