LOT zawiesza dwie trasy do Francji i Hiszpanii. Rzecznik wyjaśnia dlaczego

Polskie Linie Lotnicze LOT na razie nie polecą z Warszawy do Barcelony i Nicei, choć zarówno Hiszpania, jak i Francja nie są już objętem zakazem lotów. Nie oznacza to jednak, że nasz narodowy przewoźnik do tych dwóch krajów nie będzie latał w ogóle.

Jak informuje serwis Fly4Free, LOT na razie nie zamierza wznawiać połączeń z Warszawy do wymienionych miast. Początkowo loty do Barcelony i Nicei były zawieszone do 25 października, ale teraz w systemie rezerwacyjnym widać, że wrócą dopiero w marcu przyszłego roku. Rzecznik linii Krzysztof Moczulski wyjaśnił w rozmowie z serwisem, że w obecnej sytuacji są to kierunki sezonowe. 

Brak połączeń z Barceloną i Niceą nie oznacza jednak, że polski przewoźnik nie poleci w ogóle do Hiszpanii i Francji. Według informacji przesłanej Fly4Free przez biuro prasowe LOT-u regularne loty do tych krajów wrócą 6 października. Samoloty polecą z Warszawy do Paryża oraz z Warszawy do Madrytu.

Zobacz wideo Hiszpania dla rodzin i dla młodych. Dokąd się wybrać?

Nowy zakaz lotów

Od 30 września obowiązuje nowe rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym. Początkowo na liście było 29 państw, jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały z niej wykreślone. Powód? ZEA ratyfikowały władzom RP wprowadzenie rozwiązań, które gwarantują, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie posiadający negatywny wynik testu na COVID-19. 

Tym samym w wykazie znajdują się teraz: Argentyna, Bahamy, Bahrajn, Belize, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Ekwador, Indie, Irak, Izrael, Katar, Kuwejt, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Libia, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, Trynidad i Tobago, USA.

Nowe rozporządzenie gwarantuje, że zakazem nie będą objęte państwa Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen, a także Ukraina.

Więcej o: