"Podniebny" spacer? W Polsce powstaje kilometrowa konstrukcja z drewna. To unikat na skalę europejską

W Krynicy Zdroju powstaje atrakcja turystyczna, dzięki której będzie można dosłownie chodzić między koronami drzew. Podobne są już m.in. na Słowacji, ale polską ma wyróżniać unikatowa konstrukcja.

49,5-metrowa drewniana wieża i prowadząca do niej dwupoziomowa ścieżka o łącznej długości 1030 m to główne elementy konstrukcji, która własnie powstaje na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju. 

To pierwsza tego typu atrakcja w Polsce. Podobne znajdują się też w słowackich Tatrach, a także w Czechach czy Danii. CZYTAJ WIĘCEJ >> Podziwiaj Tatry spomiędzy koron drzew. Tuż przy granicy powstała nietypowa ścieżka widokowa

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Wieża widokowa Krynica Zdrój ma być jednak unikatowa ze względu na to, że przy jej projektowaniu "pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki". To nią będzie można wędrować pomiędzy koronami drzew i obserwować lokalną przyrodę (na wizualizacji konstrukcja znajduje się ponad nimi, żeby było ją lepiej widać).

Na górę kolejką, w dół zjeżdżalnią

Ci, którym będzie zależeć wyłącznie na podziwianiu widoków z dużej wysokości, będą mogli dostać się na szczyt wieży nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową. Cała konstrukcja, w większości wykonana z drewna akacjowego, ma być w pełni przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne, starsze i dzieci.

Dla tych ostatnich przewidziano też dodatkową atrakcję w postaci 60-metrowej zjeżdżalni. Oprócz tego na trasie staną instalacje edukacyjne, dzięki którym będzie można zapoznać się z historią regionu i nauczyć rozróżniać lokalną faunę i florę.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie obiekt zostanie otwarty dla turystów. Wiadomo natomiast, że będzie można z niego korzystać przez cały rok. 

Zobacz też:

Podróż nad przepaścią i przez skaliste góry. Oto najpiękniejsze trasy pociągowe na świecie [ZDJĘCIA]

Takich widoków nie ma nigdzie indziej. Popełnisz błąd, jeśli nie przejedziesz choć jedną z tych tras [ZDJĘCIA]

Więcej o: