9 najciekawszych usług Ubera, o których mogłeś nie wiedzieć. Zabiorą cię na wino i podwiozą na wyspę

W Polsce Uber kojarzy nam się przede wszystkim z zamawianiem samochodu. Ale w innych krajach można podróżować też na bardziej nietypowe sposoby, o których wcześniej mogliście nie słyszeć.
Helikopterem można było przelecieć się również w Polsce Helikopterem można było przelecieć się również w Polsce materiały prasowe

9 najciekawszych usług Ubera, o których mogłeś nie wiedzieć. Zabiorą cię na wino i podwiozą na wyspę

W Polsce Uber kojarzy nam się przede wszystkim z zamawianiem samochodu. Ale w innych krajach można podróżować też na bardziej nietypowe sposoby, o których wcześniej mogliście nie słyszeć.

Lot nad miastem

Przemieszczanie się samochodem po mieście jest wygodne pod warunkiem, że nie ma korków. Jest jednak sposób, aby ich uniknąć. To... zamówienie przelotu helikopterem. Może brzmieć absurdalnie, ale jest możliwe, choć niestety tylko w dwóch miejscach na świecie - w Dubaju i w Kapsztadzie. Tam loty helikopterami funkcjonują jako stała usługa Ubera.

Przez kilka dni była ona dostępna również w Polsce i mogli z niej skorzystać mieszkańcy siedmiu największych miast. Tutaj przeczytasz o tej akcji więcej

Zobacz też: Pilot nagrał moment lądowania. Najpierw jest jak w bajce, ale potem ze strachu wgniata w fotel

Z motorówek można korzystać w Chorwacji Z motorówek można korzystać w Chorwacji materiały prasowe

Podwózka na wyspę

Skoro można w powietrzu, to można też drogą wodną. I wcale nie musicie jechać bardzo daleko, bo wystarczy, że wybierzecie się do Chorwacji. Działa tam usługa UberBOAT, która pozwala na zamówienie wodnej taksówki w postaci motorówki. To nie tylko urozmaicenie wakacji, ale też możliwość dotarcia do tak pięknych miejsc jak wsypy Hvar, Brac, Šolta i Vis.

Usługa jest dostępna w dwóch wariantach - można zamówić albo pojedynczy rejs, albo wynająć łódź na cały dzień.

Z czterech kół można przesiąść się na dwa Z czterech kół można przesiąść się na dwa materiały prasowe

Na dwóch kołach

Poza helikopterem i motorówką jest jeszcze jeden sposób na uniknięcie korków - podróż motocyklem. Osoby, które wolą zamienić cztery koła na dwa, mogą skorzystać z usługi UberMOTO. Wtedy, zamiast samochodu, przyjeżdża po was motocyklista, a wy wskakujecie do tyłu i wspólnie z kierującym z gracją wymijacie całą kolejkę aut. Podczas jazdy obowiązkowo trzeba założyć kask, ale nie musicie mieć swojego - kierowca powinien mieć dla was odpowiedni sprzęt.

Taka forma transportu dostępna jest w Indiach, Wietnamie, Indonezji i na Dominikanie. 

Może zainteresuje cię też: Duże zmiany na polskich lotniskach. Kilkadziesiąt nowych tras od Ryanaira

Tuk tuk to popularny środek transportu w Azji Południowo-Wschodniej Tuk tuk to popularny środek transportu w Azji Południowo-Wschodniej materiały prasowe

Tuk-tukiem po Azji

Kojarzycie tuk-tuki? To bardzo popularny środek transportu w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Często nazywany jest też autorikszą, bo to nic innego jak zmotoryzowana wersja zwykłej rikszy. Przejażdżka takim pojazdem to ciekawe przeżycie i punkt obowiązkowy, jeśli akurat podróżujecie po kraju, w której można go spotkać.

Tuk-tukowego Ubera możecie zamówić w Kambodży, a także w pakistańskim Lahore. Usługa nazywa się UberAUTO.

Zmęczyła cię jazda na rowerze? Możesz zamówić samochód przystosowany do przewozu roweru Zmęczyła cię jazda na rowerze? Możesz zamówić samochód przystosowany do przewozu roweru materiały prasowe

Dla zmęczonych rowerzystów

Nazwa UberBIKE może być nieco myląca, ponieważ wcale nie przyjedzie po was rowerzysta i nie każe wam wskakiwać na bagażnik lub jechać razem z nim na tandemie. To raczej ułatwienie dla tych, których zmęczy długie pedałowanie po mieście i do domu czy hotelu będą chcieli wrócić samochodem. Co w takiej sytuacji dzieje się z rowerem? Na tym właśnie polega nietypowość usługi - przyjeżdża po was samochód, który ma bagażnik dostosowany do przewozu rowerów. 

UberBIKE dostępny jest w Amsterdamie, gdzie poruszanie się po mieście rowerem jest bardzo popularne i wygodne.

Narciarze mogą skorzystać z bagażnika dostosowanego do sprzętu Narciarze mogą skorzystać z bagażnika dostosowanego do sprzętu materiały prasowe

Dla narciarzy

Skoro rowerzyści mogą mieć ułatwienia, to czemu tego samego nie zaoferować narciarzom? Dla miłośników sportów zimowych, którzy podróżują z własnym sprzętem, stworzony został UberSKI. Wybierając tę usługę, będziecie mieć pewność, że bez problemu przetransportujecie swój sprzęt narciarski - przyjedzie do was samochód ze specjalnie do tego dostosowanym bagażnikiem.

UberSKI działa m.in. w Andach w Chile.

Zobacz też: Podróż nad przepaścią i przez skaliste góry. Oto najpiękniejsze trasy pociągowe na świecie [ZDJĘCIA]

W niektórych krajach Ubera można zamówić z kierowcą na godziny W niektórych krajach Ubera można zamówić z kierowcą na godziny materiały prasowe

Z kierowcą na godziny

Każdy podczas podróży chce odwiedzić jak najwięcej miejsc i zobaczyć wszystko, co się da. Często wiąże się to z koniecznością wyjeżdżania poza miasto, w którym się zatrzymaliście. Dla osób, które planują takie krótkie wycieczki, powstała usługa UberTRIP lub UberHIRE. Możecie wynająć sobie kierowcę na godziny i pojeździć po okolicy lub złożyć wizytę w pobliskich miastach i miasteczkach. 

Aby móc skorzystać z takiej opcji, musicie wybrać się na Bali lub do indyjskich miast Bombaj bądź Pune.

Może zainteresuje cię też: Używasz poduszki podróżnej, zakładając ją na kark? Ekspert: robisz to źle [WYJAŚNIAMY]

Winnica w Kalifornii Winnica w Kalifornii Harold Litwiler/flickr.com/CC BY 2.0

Rajd po winnicach

Jesteście miłośnikami wina? Bardzo dobrze się składa. Jeśli zamierzacie wybrać się w podróż do Kalifornii lub Australii i odwiedzić którąś z tamtejszych winnic, możecie skorzystać z tzw. UberVINO. Polega ona na tym, że zamawiacie samochód, który następnie obwozi was po lokalnych winnicach. A wy nie musicie martwić się o to, kto będzie prowadził w drodze powrotnej.

Taką wycieczkę możecie dopasować do swojego budżetu i planu dnia. Jest możliwość, aby zakończyć ją w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu. 

Zobacz też: Pociąg jeżdżący po wirtualnych szynach? Taki środek transportu już istnieje

W niektórych krajach bez problemu można podróżować też ze zwierzętami W niektórych krajach bez problemu można podróżować też ze zwierzętami istock

Ze zwierzakiem

Domowe zwierzęta zwykle nie wszędzie są mile widzianymi pasażerami, nawet jeżeli podróżują zgodnie z przepisami i np. w transporterze. Na przeciw miłośnikom czworonogów (i nie tylko) wyszły więc Meksyk i Brazylia. Tam działa usługa UberPET, która pozwala na przewóz psów, kotów i innych zwierząt domowych. 

A jeżeli zamawiacie Ubera w innym kraju, zawsze możecie skontaktować się z kierowcą i zapytać, czy jest szansa, aby oprócz was zabrał także waszego pupila.

Zobacz też: Urzędnicy biorą się za ochronę polskiej 'rafy koralowej'. Widzieliście, jak wygląda? [WIDEO]

Więcej o: