Śnieg po uda i niedźwiedzie na ulicach. Tak wygląda jesień w Zakopanem [WIDEO]

Zima w Tatrach trwa już w najlepsze. Mimo warstwy śniegu miejscami sięgającej ud dorosłego człowieka, tutejsze niedźwiedzie nie zamierzają zapadać jeszcze w zimowy sen. Zamiast spać buszują po ulicach Zakopanego.

W nocy z wtorku na środę na ul. Strążyńskiej w Zakopanem pojawiła się niedźwiedzica z trzema młodymi. Ich spacer udało się uchwycić Pawłowi Stanusze, który opublikował nagranie na YouTubie.

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", to już nie pierwszy taki wypad tej niedźwiedziej rodziny do miasta. "Grasuje" w okolicy już od kilku miesięcy.

 

Zwierzęta szukają pożywienia, dlatego dla własnego bezpieczeństwa mieszkańcy nie powinni zostawiać koszy ani worków na śmieci na swoich posesjach. Na noc lepiej chować je do piwnic czy garaży.

Serwis uspokaja również, że pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przez całą dobę monitorują położenie tutejszych niedźwiedzi. Jeśli zwierzęta za bardzo zbliżą się do ludzi, będą odstraszane bronią z gumowymi kulami.

Sądząc po komentarzach, jakie ludzie zostawiają w sieci, niedźwiedzie na ulicach miasta niespecjalnie ich nie martwią:

Niedźwiedziom wolno chodzić po Zakopanym, a nie ino cepry [nie-górale - przyp. red.] bedom chodzić. To jest ich teren
No i niech spaceruje! U siebie jest!
Fajne misie!
Niedźwiedzica dostała 500+ i idzie z małymi po zakupy

Zobacz też:

W kilka godzin Krupówki zmieniły się w bajkową krainę. Zima w Tatrach nie odpuszcza [ZDJĘCIA]

Fotografuje się na tle Tatr w czerwonej sukni. Kadry są tak dobre, że ludzie zarzucają fotomontaż

"Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu". Magiczna wioska w górach pełna weekendowych atrakcji [TRIP WE DWOJE]

Więcej o: