Miss Universe Canada starała się o pracę w Emirates. Teraz mówi o dyskryminacji. "Jestem zniesmaczona"

Madison Kvaltin, tegoroczna zwyciężczyni Miss Universe Canada podzieliła się szokującymi kulisami procesu zatrudniania w Emirates. Kobieta twierdzi, że odrzucenie jej kandydatury było przejawem dyskryminacji. Nastąpiło po tym, jak linia dowiedziała się o jej historii z zaburzeniami odżywiania.

Madison Kvaltin to Kanadyjka, w której ręce powędrował tytuł Miss Universe Canada 2023. 25-latka nie zamierza spoczywać na laurach i wciąż poszukuje nowych pasji oraz przygód. Tym razem postanowiła spróbować sił jako stewardesa, jednak jej pierwsze doświadczenie nie należało do przyjemnych. 

Zobacz wideo Czy rodzic może rozpoznać zaburzenia odżywiania u swojego dziecka po konkretnych sygnałach? "Bulimiczki są kreatywne"

Długi proces rekrutacyjny

Kanadyjka wyjaśniła, że w ostatnim czasie przechodziła przez "długą" procedurę aplikacyjną w jednej z "największych i najbardziej prestiżowych linii lotniczych na świecie". Wszystko zapowiadało się idealnie. Została przyjęta, przechodziła przez proces wdrażania i wypełniała szereg niezbędnych dokumentów. W końcu trafił do niej obszerny i szczegółowy dokument dotyczący stanu zdrowia. Jedno z pytań dotyczyło zaburzeń odżywiania. 

Jak wielu z was może wie, jestem uczestniczką konkursów piękności i cała moja działalność skupia się na świadomości zaburzeń odżywiania, ponieważ w młodości zmagałam się z ich bardzo poważnymi skutkami

- mówiła na filmie. 

Madison nie zamierzała kłamać i otwarcie zaznaczyła, że w przeszłości doświadczyła zaburzeń, ale wyzdrowiała i czuje się dobrze. Kilka dni później otrzymała wiadomość od Emirates, że nie spełniła wymagań wstępnych i nie zostanie zatrudniona. 

Jestem zniesmaczona, że dyskryminują mnie za zmaganie się z zaburzeniami odżywiania, które nie mają nic wspólnego z wykonywaniem pracy stewardesy

- dodała.

Emirates odpowiada

Film dotarł już do blisko 97 tys. użytkowników. Komentujący wspierali Madison i nie mogli uwierzyć w podejście linii lotniczej. Co na to Emirates? "Nie możemy ujawniać ani omawiać informacji dotyczących poszczególnych kandydatów, którzy aplikowali na stanowiska w naszej firmie" - wyjaśnił krótko rzecznik w oświadczeniu dla Insidera. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie szukać pomocy?

Nie bój się prosić o pomoc. Jak zwraca uwagę centrumzaburzenodzywiania.pl, w Polsce za leczenie zaburzeń odpowiadają "poradnie zdrowia psychicznego dla dzieci i dorosłych, oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży, oddziały leczenia nerwic dla dorosłych, a także prywatne ośrodki leczenia oraz gabinety psychiatryczne i psychoterapeutyczne. Leczenie szpitalne prowadzą oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży oraz oddziały leczenia nerwic dla dorosłych". Więcej informacji na temat zaburzeń odżywiania i terapii znajdziesz tutaj.

Więcej o: