Stewardesa o surowych zasadach w arabskich liniach lotniczych. Mogą zdjąć obcasy w określonym momencie

Praca stewardesy wiąże się nie tylko podróżowaniem, dbaniem o bezpieczeństwo pasażerów czy sprzedawaniem produktów na pokładzie. Pracownice muszą przestrzegać także wielu surowych przepisów dotyczących wyglądu. Zastanawialiście się, jak ta kwestia wygląda w arabskich liniach lotniczych? Opowiedziała o tym Danielle, członkini załogi Emirates.

Wielu członków załogi pokładowej chętnie dzieli się kulisami swojej pracy w mediach społecznościowych. Niezwykle aktywna jest m.in. Danielle, stewardesa linii lotniczej Emirates, której poczynania na TikToku obserwuje już blisko 500 tys. użytkowników. Dzięki publikowanym przez nią materiałom możemy dowiedzieć się licznych ciekawostek na temat arabskiego przewoźnika. Na jednym z ostatnich filmów, które dotarło już do 7,5 mln internautów, opowiedziała o regulaminach dotyczącym stroju.

Zobacz wideo Linie Lotnicze Emirates. Porównanie klas

Opowiedziała o zasadach panujących w Emirates

Stroje pracowników linii Emirates z pewnością przyciągają uwagę pasażerów. Wyróżniają się beżowymi uniformami i charakterystycznymi czerwonymi czapkami z białymi chustami. Danielle tłumaczy, że kiedy temperatura na zewnątrz spada do trzech stopni Celsjusza jest zobowiązana także do noszenia zimowych płaszczy. W komplecie otrzymuje rękawiczki, choć te są już opcjonalne. 

Co ciekawe, każdy z członków załogi musi nosić na nadgarstku złoty zegarek ustawiony według dubajskiego czasu. Nie dozwolone są jednak inteligentne urządzenia typu smartwatche. 

Głęboka czerwień w linii Emirates

Niektóre linie lotnicze nakazują stewardesom noszenie obuwia na wysokim obcasie. Pracownice Emirates otrzymują natomiast dwa rodaje - obcasy oraz płaskie buty w charakterystycznym kolorze głębokiej czerwieni. Te pierwsze zakładają jedynie podczas drogi z i do samolotu. Mogą je zmienić na wygodniejsze obuwie dopiero po wejściu na pokład. 

Wyżej wspomniana barwa gości nie tylko na ubraniach stewardes arabskiego przewoźnika. Częścią stroju są również "ikoniczne czerwone usta". Danielle zaznacza jednak, że szminka musi pasować do odcienia czerwieni na mundurze. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: