Pokazał, co robił pasażer obok. Internauci zniesmaczeni: To sprawia, że już nigdy nie chcę podróżować

Według pasażerów zdejmowanie obuwia (a co gorsza skarpet) to jeden z największych "grzechów", jakie można popełnić w samolocie. Media społecznościowe nieustannie obiegają zaskakujące zdjęcia roznegliżowanych kończyn, spoczywających nie tylko na podłodze, ale także na stolikach i podłokietnikach. Tak też stało się i tym razem.

Temat zdejmowania butów w samolocie od lat budzi wiele kontrowersji wśród pasażerów. Choć dla niektórych to świetny sposób na zwiększenie wygody w trakcie lotu, to inni uważają podobne zachowania za niedopuszczalne. Podobnego zdania był jeden z użytkowników Reddita. W poście opublikowanym 15 sierpnia podzielił się zdjęciem wykonanym podczas ostatniej podróży. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba mówi, co nie sprawdza się w podróżach z dzieckiem

Pasażer nie mógł uwierzyć. Pokazał zdjęcie z samolotu

Bohaterem wspomnianego zdjęcia był jeden z pasażerów siedzących przy przejściu. Ten najwidoczniej postanowił zapewnić sobie większy komfort w podróży, zdejmując buty oraz skarpetki. Jedna z jego stóp znajdowała się na podłodze, podczas gdy druga spoczywała na podłokietniku kobiety siedzącej tuż przed nim. Autor posta zaznaczył, że mężczyzna siedział w takiej pozycji przez cały trzygodzinny lot

Burza w komentarzach

Od czasu opublikowania pod zdjęciem pojawiło się prawie 900 komentarzy. Oburzeni użytkownicy Reddita zgodnie stwierdzili, że zdejmowanie butów w samolocie jest oznaką braku kultury. Niektórzy skrytykowali także pracowników linii lotniczych, którzy nie zwracają uwagi niesfornym pasażerom. 

To wszystko sprawia, że już nigdy nie chcę podróżować

- pisał jeden z internautów. 

Ostatnio dużo latam w odwiedziny do chorych rodziców. Całe doświadczenie latania jest po prostu okropne i wcale nie jestem przekonany, że zapłacenie nieprzyzwoitej sumy za pierwszą klasę mogłoby to zmienić

- narzekał inny. 

Wielu ekspertów lotniczych zwraca uwagę, że takie zachowanie jest nie tylko niegrzeczne, ale i niezwykle niehigieniczne. Warto pamiętać, że w samolotach roi się od bakterii i wirusów. Dotykanie brudnych przestrzeni bosymi stopami może skończyć się np. zakażeniem grzybiczym. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: