Tak ekstremalnych wrażeń się nie spodziewali. "To są dzikie zwierzęta i reakcji nie przewidzimy"

Grupa turystów przebywająca na jednym z tatrzańskich szlaków przeżyła prawdziwe chwile grozy. Podczas górskiej wędrówki zaczął ich gonić niedźwiedź. "To nie są miłe zwierzątka, to są dzikie zwierzęta i reakcji nie przewidzimy".

W Tatrzańskim Parku Narodowym turyści mogą spotkać różne gatunki dzikich zwierząt. Oprócz świstaków, kozic i lisów można też trafić na niedźwiedzie. Przekonała się o tym niedawno pewna grupa turystów. O zdarzeniu poinformowano w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

To kolejny taki przypadek. Biegnącego niedźwiedzia widziano na trasie z Hali Gąsienicowej do Kuźnic 

W połowie sierpnia biegnący niedźwiedź był widziany na trasie z Murowańca. Zwierzę przyuważono na drodze z Hali Gąsienicowej do Kuźnic. Zwierzę przebiegło tuż za wędrującymi turystami i napędziło im strachu. Nagranie pojawiło się na Facebooku. Wieczorem 21 sierpnia doszło do podobnej sytuacji. Tym razem jednak niedźwiedź zachowywał się w agresywny sposób.   

Grupa turystów schodziła razem o zmierzchu. Zaczął ich gonić niedźwiedź

Turyści, którzy wędrowali w niedzielę wieczorem na tatrzańskim szlaku, najedli się strachu. Niedźwiedź, który stanął na ich drodze, na nic nie czekał, tylko zaczął ich gonić. Jak podaje blogerka, która poinformowała o zdarzeniu na Facebooku, zwierzę nie straszyło, ani nie ryczało, tylko zaczęło biec w stronę turystów.

Grupę wędrujących osób niedźwiedź gonił pod górę. Nie wiadomo, dlaczego niedźwiedź zachował się w taki sposób. Ostatecznie grupa turystów zeszła bezpiecznie do Kuźnic. Była ona nadzorowana przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Blogerka w udostępnionym poście zaznacza, że niedźwiedzie to nie "miłe zwierzątka", ale dzikie zwierzęta, których reakcji nie jest się w stanie nigdy przewidzieć. Dodaje, że zakazy chodzenia po szlakach nocą i dokarmiania zwierząt nie są po to, aby utrudniać życie, ale mają ograniczyć występowanie tego rodzaju niebezpiecznych sytuacji. Są to działania prewencyjne dla dobra turystów. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Więcej o: