Zemsta mamy w samolocie. Pasażerka nie pozwoliła jej usiąść obok dzieci. Internauci mają mieszane odczucia

W mediach społecznościowych od dawna toczy się żywa debata na temat pasażerów proszących o zamianę miejsc w samolocie. Niektórzy nie mają nic przeciwko, inni stanowczo się temu sprzeciwiają. Jednak nie zależnie od naszej opinii, pewna mama pokazała, dlaczego pozwolenie rodzicom na podróż z dziećmi może okazać się lepszym pomysłem.

Choć pasażerowie mają możliwość wyboru konkretnego miejsca, to wiele osób nie korzysta z tej opcji - nawet podczas podróży z dziećmi. W zamian za to, po starcie samolotu ruszają w stronę pożądanego siedzenia, prosząc podróżnych o zamianę. Ci nie zawsze reagują pozytywnie. Podobna sytuacja przydarzyła się komediantce z Nowego Jorku, Cindy Arenie. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Nie chciała pozwolić jej usiąść z dziećmi w samolocie

W jednym z ostatnich nagrań Cindy odniosła się do artykułu na temat pasażerki, która odmówiła ustąpienia siedzenia przy oknie dla mamy i dwójki dzieci. "Czy podróżujący w pojedynkę powinni zamieniać się miejscami, aby rodziny mogły usiąść razem?" - zastanawiali się autorzy. Zdaniem tiktokerki, zamiast zadawać podobne pytania, lepiej... zostawić nieznajomych z maluchami. Równocześnie podzieliła się własnym doświadczeniem z samolotu. 

Wyjaśniła, że podobna sytuacja przydarzyła się jej się, kiedy podróżowała z dziećmi w wieku sześciu i czterech lat. Kiedy linia lotnicza nie przydzieliła jej miejsca obok pociech, postanowiła poprosić o pomoc pasażerkę. Ta jednak nie przystała na propozycję zamiany. 

Nie zamierzałam się kłócić. Poszłam na tył samolotu i usiadłam na przydzielonym mi miejscu, ponieważ ona nie chciała zrezygnować ze swojego

- mówiła na TikToku.

Zemsta mamy w samolocie

Cindy doskonale zdawała sobie sprawę, że pasażerka szybko pożałuje swojej decyzji. Tak też się stało - nie minęło dużo czasu i zmieniła zdanie. Do mamy podeszła stewardesa, która poinformowała, że kobieta chciałaby ponownie zamienić się miejscami. Jednak komediantka postanowiła dać jej nauczkę i oznajmiła, że lepiej będzie, jeśli obydwie pozostaną na przydzielonych im siedzeniach. 

Nagranie dotarło już do 1,5 mln użytkowników i zgromadziło tysiące komentarzy. Choć wielu komentujących uznało sytuację za zabawną i pochwaliło Cindy, to niektórzy mieli mieszane odczucia. Ich zdaniem rodzice zawsze powinni rezerwować miejsca obok swoich pociech. Inni dodali, że pasażerowie nie mają obowiązku ustępować siedzenia, za które zapłacili. "Wolę siedzieć z czyimiś dziećmi, niż siedzieć na środkowym miejscu, jeśli jestem przy oknie" - napisał jeden z użytkowników. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: