Koniec z problematyczną podróżą z lotniska. Do tych portów lotniczych dojdziecie nawet spacerem

Dojazd z lub na lotnisko bywa naprawdę uciążliwy. Niektóre z nich zlokalizowane są z dala od centrum miasta - w dodatku trudno liczyć tam na transport miejski, a taksówki kosztują krocie. Jednak pewne porty lotnicze zaskakują swoim położeniem. Dojdziemy do nich nawet spacerem.

Justyna_travel to miłośniczka podróży, która zdążyła odwiedzić już 46 krajów. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się m.in. przydatnymi poradami czy inspiracjami na kolejne wycieczki. W ostatnich nagraniach pokazała propozycje dla osób, dla których dojazd na lotniska jest prawdziwym koszmarem. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Lotniska położone blisko centrum miasta

Każdy z miłośników podróży prawdopodobnie choć raz w życiu przybył na lotnisko, z którego dotarcie do miejsca docelowego stanowiło prawdziwe wyzwanie. Macie dość takich sytuacji? Zdaniem Justyny warto zatem bliżej zainteresować się m.in. Maltą. Tamtejszy port lotniczy jest położony zaledwie 1,5 km od miasteczka Luqa, czyli około 20 minut spacerem. Jeśli planujecie pobyt w innej miejscowości, na miejscu kursują także autobusy miejskie, które bez problemu zabiorą was w różne części wyspy. 

Podróżniczka poleciła także Marrakesz, czyli zachwycające miasto w zachodnim Maroku. Z portu lotniczego dojdziecie do centrum w nieco ponad godzinę. Jeżeli nie macie ochoty na spacer, bilet autobusowy kosztuje około 12 zł. 

Uważajcie przy przechodzeniu przez ulicę. Jak jesteście na środku ulicy w Maroku, niekoniecznie wszystkie samochody się zatrzymają

- zaapelowała. 

Włochy. Lotniska w pobliżu centrum miasta

Macie ochotę na włoskie wakacje? Rozważcie urlop w Pizie! Z lotniska do centrum miasta dojdziecie chodnikiem w około 30 minut. "Jeśli macie walizkę, to wtedy możecie pojechać autobusem za 1,5 euro" - dodała Justyna.

Inną propozycją jest Neapol. Jeśli nie zabieracie ze sobą ciężkich bagaży, z portu lotniczego do dworca głównego dotrzecie w 55 minut. Jednak dla niektórych internautów piesza wycieczka nie była przyjemnym doświadczeniem. "Po drodze straszny syf, smród i brud jak w slumsach" - napisała jedna z komentujących. Możecie skorzystać także z autobusu miejskiego za jeden euro lub autobusu Alibus za pięć euro. Wśród innych kierunków znalazła się Nicea, Pescara, Korfu czy Mykonos. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: