TOP 15 europejskich wysp. Idealne kierunki na wakacje. Znajdziesz tu przepiękne widoki i smaczne jedzenie

Nie trzeba jechać do odległych, egzotycznych krajów, aby przeżyć niezapomniane wakacje. Europa ma do zaoferowania wiele zachwycających wysp, które warto odwiedzić podczas urlopu. Przedstawiamy listę piętnastu najbardziej atrakcyjnych przygotowaną przez amerykański magazyn "Travel and Leisure".

Chcesz spędzić niesamowite wakacje na jednej z wysp, które zapierają dech w piersiach? Wcale nie musisz jechać na drugi koniec świata. Europa może poszczycić się wieloma kurortami, z których turyści zawsze wracają szczęśliwi i wypoczęci. Amerykański magazyn "Travel and Leisure" każdego roku ogłasza ranking najlepszych europejskich wysp. Które znalazły się w czołówce w 2023 roku? Przedstawiamy TOP 15.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Podczas głosowania liczyły się m.in. atrakcje przyrodnicze, zabytki, jedzenie i życzliwi ludzie 

Amerykański magazyn "Travel and Leisure" ogłosił ranking 15 najlepszych europejskich wysp. Zostały one wybrane w drodze głosowania przez niemal 165 tysięcy czytelników. Na jakiej podstawie je wybrano? Główne kryteria stanowiły atrakcje przyrodnicze, zabytki, jedzenie oraz życzliwość mieszkańców. Każde kryterium mogło zostać ocenione przez respondentów w pięciopunktowej skali. Podobnie jak w ubiegłych latach w na pierwszych piętnastu miejscach znalazło się wiele greckich wysp.

Które wyspy znalazły się na liście? Na podium Madera, Skye i Paros

W tym roku w czołówce rankingu pojawiła się portugalska Madera, szkocka wyspa Skye oraz Paros, jedna z greckich wysp. Najwięcej wysp, jakie trafiły do pierwszej piętnastki, znajduje się w Grecji.

 1. Madera, Portugalia.
 2. Skye, Szkocja.
 3. Paros, Grecja.
 4. Azory, Portugalia.
 5. Rodos, Grecja.
 6. Hvar, Chorwacja.
 7. Sycylia, Włochy.
 8. Santoryn, Grecja.
 9. Cypr.
 10. Milos, Grecja.
 11. Kreta, Grecja.
 12. Sardynia, Włochy.
 13. Mykonos, Grecja.
 14. Korfu, Grecja.
 15. Capri, Włochy.

Każda z wysp, które znalazły się w rankingu, może się pochwalić piękną przyrodą, doskonałym klimatem i bogatą ofertą kulinarną. Można tam odpocząć, odkrywając fascynującą kulturę, tradycję i naturę. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: