Przejęli narkotyki o wartości 6,8 mln dolarów. Na opakowaniach znajdowały się swastyki i nazwisko Hitlera

Jak poinformowały peruwiańskie władze, lokalna policja antynarkotykowa przejęła ponad 57 kilogramów kokainy. Jeszcze bardziej zaskakiwać może sposób, w jaki została ona zapakowana. Na paczkach znajdowały się nazistowskie flagi i nadruki z nazwiskiem Adolfa Hitlera.

W czwartek, 24 maja peruwiańska policja opublikowała zdjęcia z akcji przeprowadzonej w małym miasteczku portowym Paita, niedaleko granicy z Ekwadorem. W jednym ze statków bandery Liberii znaleziono 50 paczek przypominających cegły. Znajdowało się w nich ponad 57 kilogramów kokainy. 

Zobacz wideo Służby schwytały członków gangu przemycającego bazę do metamfetaminy. Działali m.in. w Polsce!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nastoletniej turystce grozi kara śmierci za złamanie prawa na Bali. 19-letnia turystka zatrzymana na lotnisku na Bali. Teraz grozi jej kara śmierci

Odkryli narkotyki z nazistowskimi symbolami

Jak donosi Al-Dżazira, statek wypłynął z ekwadorskiego miasta Guayaquil, znanego jako główny punkt wyjścia południowoamerykańskich narkotyków zmierzających do Stanów Zjednoczonych i Europy. Jednostka została przeszukana w peruwiańskim mieście położonym blisko granicy dwóch krajów. Zgodnie z raportem policyjnym drogocenna przesyłka, której wartość szacuje się na nawet 6,8 miliona dolarów,  miała trafić do portu w Belgii.

Kolumbijska marynarka wojenna znalazła kokainę wartą ponad 380 mln zł. To nie scena z "Narcosa". Przerażające odkrycie kolumbijskich marynarzy mrozi krew w żyłach [WIDEO]

Policja opublikowała zdjęcia z akcji

Na fotografiach możemy zobaczyć dwóch policjantów w rękawiczkach i hełmach, przeszukujących kontener transportowy. Na ziemi ułożyli 50 ciasno zapakowanych paczek, z których większość została oznakowana nazistowską flagą. Na niektórych nadrukowano również nazwisko Adolfa Hitlera. Policjanci nie poinformowali, czy ktoś został zatrzymany w związku z akcją. Nie wiadomo również, dlaczego na paczkach znajdowały się nazistowskie symbole.

Przejmowanie ogromnych ilości kokainy jest na porządku dziennym w Peru. Jak poinformowało "Daily Star", powołując się na Globalnego Indeksu Przestępczości Zorganizowanej, kraj ten jest drugim co do wielkości (zaraz po Kolumbii) producentem tego narkotyku.

Więcej o: