To nie scena z "Narcosa". Przerażające odkrycie kolumbijskich marynarzy mrozi krew w żyłach [WIDEO]

Zdarzenia, do których doszło u wybrzeży Kolumbii, mogą przywodzić na myśl jeden z filmów o bossach kartelów narkotykowych. Tamtejsza marynarka wojenna przejęła łódź podwodną dryfującą po Oceanie Spokojnym. W środku znaleźli dwa ciała i ponad 2,6 tony kokainy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 marca. Personel wojskowy wszedł wówczas na pokład 46-metrowej łodzi. Jak poinformowało w oświadczeniu Ministerstwo Obrony Narodowej Kolumbii, oprócz narkotyków i martwych ciał na miejscu odnaleziono również dwie osoby w ciężkim stanie zdrowia. 

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Kokaina o wartości ponad 380 mln zł

Mężczyźni w ciężkim stanie zostali opatrzeni i przetransportowani na pobliski statek, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej. Zdaniem Ministerstwa Obrony Narodowej Kolumbii, w tragedii nie brały udziału osoby trzecie. 

Najwyraźniej doszło do wypadku wewnątrz łodzi półzanurzalnej z powodu wydzielania się toksycznych gazów z paliwa

- poinformował resort obrony cytowany przez "Daily Mail". 

2643 kilogramy kokainy były warte ponad 87 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 380 milionów złotych. Zdaniem urzędników narkotyki były transportowane do Ameryki Środkowej. Do sieci trafiło także nagranie z akcji, na którym widzimy funkcjonariuszy rozładowujących dziesiątki czarnych pakunków z kokainą. 

To kolejny taki przypadek

Jak donoszą lokalne media, była to już trzecia łódź przechwycona przez kolumbijskich urzędników w ostatnim czasie. Wszystkie najprawdopodobniej należały do Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), czyli grupy partyzanckiej, która funkcjonowała w latach 1964-2017. Działacze próbowali obalić rząd kraju, handlowali narkotykami, uczestniczyli w porwaniach i przyczyniali się do śmierci wielu ludzi. 

Według "Daily Mail" tego typu okręty są projektowane tak, by pływały częściowo zanurzone i nie były wykrywane przez radary. Na ich pokładzie można przewozić nawet do sześciu ton kokainy. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: