Waży ponad 300 kilogramów i nie może zmieścić się w samolotowym korytarzu. "To dyskryminacja"

Osoby plus size coraz częściej zabierają głos w sprawie problemów, jakie spotykają ich podczas podróży. Ich zdaniem samoloty są dostosowane jedynie do szczupłych pasażerów, a oni są nieustannie ignorowani przez linie lotnicze. Teraz jedna ze znanych influencerek opublikowała nagranie, które wywołało spore poruszenie w sieci.

Pasażerowie plus size starają się dążyć do zmian, wystosowując petycje do linii lotniczych, czy nagłaśniając sprawę w mediach społecznościowych. Na materiałach możemy zobaczyć, że niemałe trudności sprawia im nie tylko pomieszczenie się na jednym siedzeniu (dlatego zwykle rezerwują dwa), ale nawet skorzystanie z wąskiej toalety. Tiktokerka znana jako Big Curvy Olivia pokazała, że ogromnym problemem bywa również samo przejście korytarzem. 

Zobacz wideo Karolina Malinowska o body positive. "Znam piękne modelki plus size"

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie może zmieścić się w samolocie. "Dyskryminacja"  

Olivia waży ponad 300 kg i często dzieli się na TikToku trudnościami, które spotykają ją z tego powodu. 18 maja na jej profilu pojawiło się nagranie, które wywołało ogromną burzę wśród internautów. Widzimy na nim kobietę, która nie jest w stanie zmieścić się w wąskim przejściu ze względu na zbyt szerokie biodra. Aby dotrzeć do swojego miejsca, musi przechodzić między siedzeniami bokiem. 

Szczerze mówiąc, to dyskryminacja, że nie mogą budować szerszych przejść w samolotach w 2023 roku

- wyznała tiktokerka. 

Burza w komentarzach  

W ostatnich dniach konto Olivii zniknęło z TikToka, jednak jej film wciąż krąży po mediach społecznościowych i jest przedmiotem wielu dyskusji. Wielu komentujących zgodziło się z kobietą i przyznało, że linie lotnicze nie są przygotowane na większych pasażerów. Niektórzy dzielili się własnymi sposobami na wygodniejsze podróżowanie. 

Dlatego latam biznesową lub pierwszą klasą. Nie jestem tak duży, ale nie jestem też mały. Wszyscy są szczęśliwi, a ja mam spokój!

- napisał jeden z użytkowników. 

Inni krytykowali podejście Olivii i tłumaczyli, dlaczego poszerzenie korytarzy nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Ich zdaniem oznaczałoby to mniej miejsc siedzących, a co za tym idzie, duże straty dla linii lotniczych. Przewoźnicy musieliby je odrobić... najprawdopodobniej obciążając pasażerów wyższymi kosztami. "To nie miałoby sensu" - napisał internauta.  

Więcej o: