Popularne biuro podróży wprowadza nową możliwość dla swoich klientów. Przełomowa zmiana podniesie komfort podróżujących

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami oraz długimi weekendami, coraz więcej Polaków zaczyna rozglądać się za ciekawymi ofertami biur podróży. Jeden z najpopularniejszych touroperatorów Itaka może w tym roku nie mieć sobie równych. Nowa opcja to ukłon w stronę klientów, którym zależy na czymś jeszcze poza wspaniałą wycieczką.

Wybierając się na wycieczkę zorganizowaną przez touroperatora, nie mamy wpływu na wiele kluczowych elementów przebiegu naszej podróży. Jeśli oferta zawiera w cenie przelot, jesteśmy kompletnie zdani na biuro podróży w kwestii biletów, godziny odlotu i zazwyczaj również miejsca. Tym razem Itaka postanowiła oddać w ręce klientów nieco więcej kontroli. Powstała możliwość rezerwacji konkretnego miejsca w samolocie.

Opcja dostępna tylko na wybranych rejsach

Często pasażerowie podchodzą do wyboru miejsc strategicznie. Jedni wolą miejsca na wysokości skrzydeł, gdzie najmniej odczuwalne są turbulencje, innym zaś zależy na świetnym widoku przy oknie. Część podróżujących wszystkie te aspekty uznaje natomiast za obojętne. Warto jednak umożliwić swoim klientom wybór i to właśnie zrobił touroperator Itaka. Podróżujący mogą wybrać konkretne fotele już na poziomie rezerwacji wycieczki wraz z przelotem. Opcja ta dostępna jest jednak tylko na wybranych rejsach, np. do Turcji, Włoch, Egiptu, czy Grecji. Warto również zaznaczyć, że jest ona dodatkowo płatna i należy uwzględnić ją w pakiecie wybranej przez nas wycieczki. 

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Dokąd Polacy planują wyjechać w 2023 roku?

Aby cieszyć się wyjazdem i wypoczynkiem w ciepłym klimacie, nie trzeba czekać do wakacji. Dobrym czasem na wyjazd są wiosenne długie weekendy. Niezależnie, czy będzie to last minute na majówkę, wyjazd w Boże Ciało, czy jakikolwiek inny termin, wiosna to doskonały moment na spokojny urlop bez masy turystów. 

Według przewidywań serwisu Wakacje.pl najbardziej opłacalne i najchętniej wybierane kierunki wiosną 2023 to przede wszystkim Turcja, Egipt, Cypr i Grecja. Kwietniowe i majowe temperatury przekraczają już utęsknione 20 st. Celsjusza, a pogoda z reguły dopisuje i nie ma mowy o słocie i burzach, które w naszym kraju występują w tym okresie dość często.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również Czarnogóra, która kusi wszystkich wielbicieli dzikiej natury i wspaniałych widoków. Kraj ten nie jest jeszcze typowo turystycznym kierunkiem z masą obleganych atrakcji, jednak niewątpliwie z roku na rok rozwija się coraz bardziej i warto go odwiedzić, póki ceny są o wiele przystępniejsze niż w równie lubianej Chorwacji.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: