"Komitet powitalny w bramie Bieszczad". Te majestatyczne zwierzęta uchwycono na skraju miasta

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne opublikowało w mediach społecznościowych nagranie stada jeleni stojących tuż przy wjeździe do miasta. Zwierzęta stały bardzo blisko ruchliwej drogi i wcale nie miały zamiaru uciekać.

Nagranie, jakie pojawiło się na profilu FB Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne wywołało falę pozytywnych komentarzy. Internauci są zachwyceni tak pięknym widokiem. Filmik został wykonany na skraju miasta. Jelenie stały nieopodal drogi.

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Zwierzęta stały witając przejeżdżających kierowców

Nagranie stada jeleni zostało opublikowane w sobotę 1 kwietnia. Na filmiku widać kilka łań stojących na szczycie zbocza. Kilka z nich beztrosko skubie trawę. Na straży stada stoi tzw. licówka - łania, która prowadzi chmarę jeleni. Nagranie, które trafiło do sieci zatytułowano następującymi słowami:

Komitet powitalny w bramie Bieszczad.

Jelenie nagrano w Ustrzykach Dolnych. Stały tuż przy drodze

Zwierzęta znajdowały się przy samym wjeździe do Ustrzyków Dolnych. Chmara była prowadzona przez licówkę, czyli jedną z łań stada. Jak dodaje autor nagrania: 

Pozdrowienia od jednej z par jeleni, które żyją w Ustrzykach bezpośrednio w mieście. Licówka to ta najwyżej stojąca łania, która daje pozostałej części stada znak, czy jest jeszcze w miarę bezpiecznie, czy już trzeba uciekać. A to wszystko na przedmieściach miasteczka Ustrzyki.

Dostojne stado jeleni wzbudza niemały zachwyt internautów:

Piękna ta chmara jeleni, świetny filmik!
Zwierzęta już czują wiosnę.
Przepiękny widok, gratuluję takiego ujęcia i w tak pięknym miejscu.
Piękne widoki tak mile dla oka.

Jeleń bieszczadzki jest najpotężniejszy w Polsce

Byki, czyli samce jeleni noszą na głowie poroże, które zrzucają pod koniec zimy, aby na wiosnę wykształcić nowe. Z kolei samice jeleni zwane są łaniami. Są zdecydowanie mniejsze od samców. Stada łań nazywa się chmarami. Jelenie w Polsce można spotkać zazwyczaj w większych obszarach leśnych. W naszym kraju istnieje kilka ekotypów jelenia. Są to jeleń bieszczadzki, jeleń pomorski, jeleń wielkopolski oraz jeleń mazurski. Jeleń bieszczadzki jest z nich największy i najpotężniejszy.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: