Jegomość albinos pokazał się w podkarpackich lasach. Ten rzadki okaz "to taka perełka"

Kiedyś ten okaz uznawany był za objawienie Chrystusa, a niemal od zawsze kojarzony jest z niezwykłym majestatem i podziwem. Mowa tu o jeleniach albinosach, które są prawdziwą rzadkością. Przedstawiciel gatunku pojawił się jednak w podkarpackim lesie - nagraniem ze zdarzenia pochwaliło się Nadleśnictwo Leżajsk.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nagranie z Nadleśnictwa Leżajsk stało się prawdziwą sensacją, po tym jak przez leśną drogę przebiega stado jeleni. Już sam fakt może wiązać się z dużymi emocjami, jednak na samym końcu wideo ukazuje się on - biały jeleń albinos, czyli wyjątkowo rzadki, ale z pewnością przepiękny okaz. 

Jegomość albinos w podkarpackim lesie 

Stado jeleni szlachetnych miał szczęście nagrać Konrad Bród, który ze znajomym w niedzielne popołudnie jechał samochodem drogą prowadzącą z Brzózy Królewskiej do wsi Wydrze. Jak sam podkreśla autor wideo, sięgnął po telefon w ostatnim momencie, a to, co ujrzał i uchwycił, ciężko było mu wierzyć. W stadzie sześciu jeleni znalazł się także odmieniec - biały reprezentant, czyli albinos. Zwierze było w stadzie, co jest kolejnym ciekawym zjawiskiem - zazwyczaj są wykluczane z grupy przez swoją odmienność, inne osobniki je odrzucają, są także łatwiejszym celem do namierzenia przez brak naturalnego kamuflażu. 

Sytuacja może się jednak nieco skomlikowac gdy nadejdzie rykowisko. Dawni "kumple" ze stada pokażą wtedy rogi. Na ten moment stado żyje jednak w zgodzie z albinosem, i oby tak pozostało. Nadleśnictwo Leżajsk, okrzyknęło jelenia prawdziwą perełką i sensacją - biały jegomość może być zatem naszą prawdziwą dumą. 

Mamy dla Was coś niesamowitego... Tak... to biały jeleń. Często bywa tak, że białe osobniki są wykluczane z grupy, ten 'wybraniec' jednak cieszy się towarzystwem. Niezwykła rzadkość, ale mamy szczęście i przesłano nam ten filmik

- czytamy na Facebooku Nadleśnictwa Leżajsk.

Zobacz wideo Od ponad 20 lat w Polsce nie powstał żaden Park Narodowy. Dlaczego?

Biały jeleń to wyjątkowy gatunek, który wiele symbolizuje

Jeleń jest pomyślnym symbolem związanym ze słońcem, wschodem słońca, światłem, czystością, odnową, odrodzeniem, kreatywnością i duchowością. Z kolei do najbardziej charakterystycznych cech zwierzęcia przypisuje się szybkość, wdzięk i piękno - dlatego jeleń kojarzy się z poezją i muzyką. Albinos tego gatunku już w sztuce średniowiecznej symbolizował samotność i czystość, a w poezji japońskiej - samotność i tęsknotę za miłością. 

Niemal od zawsze kojarzy się z wyższością, majestatem i bezgranicznym pięknem. Celtowie wierzyli, że biały jeleń to  symbol słońca, płodności i witalności, godności, męskości, szybkości, pośrednik między światem bogów a światem ludzi. W symbolice chrześcijańskiej reprezentuje objawienie Chrystusa, gorliwość i religijny entuzjazm. 

Więcej o: