Planujesz rajski urlop za granicą? Lepiej nie czekaj do wakacji, w tym terminie wyjedziesz za połowę ceny

Wiosna to doskonały czas, by zaplanować urlop i wychwycić atrakcyjne okazje. Z wyjazdem nie trzeba jednak czekać do miesięcy wakacyjnych. Znacznie taniej można wyjechać jeszcze przed początkiem lata. Dodatkowo wypoczynek w tym okresie nie pokryje się z sezonem wysokim, więc czekać nas będzie spokój i cisza.

Początek roku to dobry czas, by zaplanować urlopy i wyjazdy. Warto jednak zastanowić się, czy wakacje w lipcu będą najlepszym pomysłem. Sezon wysoki charakteryzuje się tym, że jest nie tylko więcej tłumów i rodzin z dziećmi, ale jest wtedy zdecydowanie drożej. Jak doradza Agata Biernat z serwisu Wakacje.pl, najlepszym momentem na wyjazd jest kwiecień oraz przełom maja i czerwca.

Wyjedź za grosze poza sezonem

Przede wszystkim wiele osób przy planowaniu urlopu często waha się, czy korzystniej jest rezerwować termin wcześniej, czy czekać na oferty last minute. O ile na wakacje nie wybieramy się wieloosobową rodziną lub grupą przyjaciół, druga opcja może zdać egzamin. Jest to jednak ryzykowne i nigdy nie ma gwarancji, że w czasie, w którym mamy urlop znajdzie się godna uwagi oferta spełniająca nasze wakacyjne oczekiwania. Z tego powodu zdecydowanie lepszym pomysłem jest rezerwacja zawczasu. Dodatkowo last minute nie zawsze jest najtańszą opcją.

Z analiz Wakacje.pl wynika, że oferty last minute są często droższe niż te same wyjazdy rezerwowane z wyprzedzeniem. Różnica potrafi wynosić nawet 1000 zł od osoby!

- możemy przeczytać w artykule.

Nie najlepszym pomysłem jeśli chcemy oszczędzić, będzie wyjazd w sezonie wysokim. Na jakie terminy ów czas przypada? Przede wszystkim na czas wakacji, majówki, boże ciało, ferie zimowe oraz wszelkie długie weekendy, gdy ludzie masowo biorą urlopy i wyjeżdżają. Jeśli chcemy więc udać się na cudowny urlop, nie przepłacić za niego i wypocząć z dala od tłumów, doskonale sprawdzi się wyjazd w kwietniu. Na południu Europy jest już wówczas ciepło i nawet jeśli nie ma upałów, śmiało można wygrzać się w wiosennym słońcu i cieszyć doskonałą pogodą. Udając się z kolei na północ Afryki, możemy zastać już naprawdę wysokie, choć jeszcze znośne temperatury.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Te kierunki kochają Polacy. Tam będzie tanio

Dokąd wybrać się jeśli chcemy odpocząć bez nadwyrężania portfela? Polacy w ostatnich latach na nowo odkrywają Bułgarię. Korzystnie cenowo wypada również Grecja oraz greckie wyspy takie jak Kreta, Korfu, Rodos, czy Santorini. W tych lokalizacjach tygodniowy wypoczynek dla dwojga można kupić już za 600 złotych. Innym, równie tanim kierunkiem jest Cypr. Na Wyspie Afrodyty wypoczniemy również za niewielką kwotę, a dodatkowo dolecimy tam bezpośrednim lotem z polski, którego cena w obie strony z reguły nie przekracza 350 złotych.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: