Bezmyślny turysta wjechał Ferrari na popularny plac we Włoszech. Słono go to kosztowało

Siadanie za kierownicą czerwonego, lśniącego Ferrari jest dla wielu powodem do dumy. Jednak pewien amerykański turysta postanowił pochwalić się pojazdem w dość nietypowym miejscu. Zaparkował bowiem na słynnym placu we włoskiej Florencji. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali.

Piazza della Signoria to prawdziwa perełka Florencji, która została otwarta w 1330 roku i stała się popularnym miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów. Zachwycają ich tu m.in. zabytkowe budynki, wspaniałe rzeźby, a także liczne lokalizacje z dziełami sztuki. Chociaż plac tętni życiem i przyciąga tłumy, to z pewnością nie jest najlepszym miejscem do parkowania. Na miejscu obowiązuje zakaz ruchu kołowego.

Zobacz wideo Wjechał autem do zbiornika wodnego. Samochód musiała wyciągać straż pożarna

Turysta wjechał na historyczny plac we Florencji

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 marca. 43-letni obywatel Stanów Zjednoczonych na początku ruszył wzdłuż ulicy Via dei Gondi, a następnie skierował się w stronę obleganego Piazza della Signoria. Swój rajd zakończył, parkując czerwone Ferrari na placu wypełnionym posągami. 

Po interwencji funkcjonariuszy okazało się, że wjechanie do historycznego miasta nie było jedynym wykroczeniem turysty. Mężczyzna miał przy sobie jedynie amerykańskie prawo jazdy, które nie uprawniało go do jazdy we Włoszech. Jego wycieczka zakończyła się mandatem w wysokości 470 euro, czyli ponad 2,2 tys. zł. 

Panteon przestanie być bezpłatny dla turystów. Rzym wprowadza nową opłatę. Turyści będą musieli płacić więcej

Zgłoszenie dotyczyło parkowania w strefie dla pieszych, jazdę pod prąd i posiadanie niezgodnego z prawem zagranicznego prawa jazdy, grzywna wyniosła łącznie 470 euro

- poinformowały w oświadczeniu lokalne władze cytowane przez CNN

Włochy cieszą się największą popularnością na wiosenne wyjazdy. Wiosenny city break. Jeden kierunek cieszy się szczególną popularnością

Turyści łamią prawo we Włoszech

Co ciekawe, to nie pierwsza tego typu sytuacja we Florencji. Na początku tego roku amerykański turysta postanowił wjechać wypożyczonym Fiatem Pandą na najstarszy z tamtejszych mostów - zabytkowy Ponte Vecchio. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 500 euro (2,3 tys. zł). 

Z kolei niedawno informowaliśmy o 77-letnim podróżnym, który wjechał samochodem na wąski szlak turystyczny.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: