Ten kraj to idealny kierunek na weekendowy wypad. Turyści mogą zaoszczędzić dzięki bezpłatnej komunikacji

Planując podróże po Europie, często stawiamy na popularne kierunki, takie jak Włochy, Grecja czy Hiszpania. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pomijamy przy tym prawdziwe perełki. Jedną z nich jest z pewnością Luksemburg, który ma do zaoferowania naprawdę wiele.

Luksemburg graniczy z Francją, Niemcami oraz Belgią i jest jednym z najmniejszych państw Europy. Powierzchnia jego terytorium liczy zaledwie 2586 km kw. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że kraj ten stanowi znakomity kierunek na krótką weekendową wycieczkę. Przekonała się o tym Karolina Laskowska z portalu wp.pl. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Darmowa komunikacja miejska

Karolina Laskowska postanowiła udać się na weekend do stolicy kraju - miasta Luksemburg. Przyznała, że skusiły ją do tego m.in. bezpłatna komunikacja miejska wewnątrz całego państwa, również dla zagranicznych turystów. Choć zastanawiała się, czy miasto zapewni jej wystarczająco atrakcji, po przekroczeniu jego bram przestała mieć wątpliwości. 

Jej zdaniem wizytę w stolicy warto rozpocząć od spaceru po promenadzie Chemin de la Corniche, która jest określana najpiękniejszym balkonem Europy. Wiedzie ona wzdłuż rzeki Alzette oraz wałów wzniesionych przez Francuzów i Hiszpanów w XVII wieku. 

Malownicze wąwozy i wszechobecna zieleń oraz pobliskie opactwo Neumünster tworzą bajkowe widoki uwieczniane na niemalże każdej pocztówce

- relacjonowała Laskowska na łamach wp.pl

Następnie dobrym pomysłem może okazać się odwiedzenie zabytkowych budowli, takich jak Pałac Wielkich Książąt czy XVII-wieczna katedra Notre Dame. Nie będą tu nudzić się także miłośnicy historii, którzy mogą podziwiać dawne fortyfikacje, a także dla fani muzeów - tych w okolicy jest pod dostatkiem! Nie zapomnijcie odwiedzić słynnego mostu Adolfa oraz najważniejszych placów - Place Guillaume II, Place d'Armes oraz Place de Paris. Tam możecie odpocząć w jednej z lokalnych restauracji.

Luksemburg na weekend

Chociaż stolica księstwa ma do zaoferowania naprawdę wiele, to w trakcie weekendowego wyjazdu zdążycie odwiedzić także mniejsze miasta. Karolina Laskowska postanowiła udać się do oddalonej o godzinę, malowniczej miejscowości Vianden. Na turystów czeka tu m.in. zapierający dech w piersiach zamek. Budowla leży na wzgórzu, ponad miastem oraz doliną rzeki Our i zachwyca swoim ogromem. Powstała najprawdopodobniej w XI wieku jako siedziba książąt Vianden, z kolei drugiej połowie XIII wieku trafiła w ręce Luksemburgów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: