Idealne kierunki dla samotnych turystek. Tam każda kobieta może czuć się naprawdę bezpiecznie

Coraz więcej kobiet wybiera się na samotne wycieczki. Niestety, podróżując w pojedynkę, jesteśmy bardziej narażone na kradzieże, oszustwa czy nagabywanie. Dla własnego bezpieczeństwa warto więc rozważyć kierunki, w których można poczuć się bezpiecznie. Dokąd więc wyjechać, by nic nam nie groziło?

Czy istnieją miejsca, w których samotne podróżniczki mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie? Na  szczęście takich krajów nie brakuje i turystki mogą sobie pozwolić na zagraniczną podróż bez strachu o własne bezpieczeństwo. Jak wygląda topowa dziesiątka najbezpieczniejszych światowych kierunków? Polska mieści się w tym zestawieniu.

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

10. Japonia i Polska

Japonia, tak jak Polska, dostała 5,97 punktów w skali bezpieczeństwa. W obu krajach turystki mogą czuć się względnie bezpiecznie, jednak w Japonii częściej zdarzają się napaście na tle seksualnym. Rzadziej dotyczą one jednak turystek, ponieważ najczęściej reagują one głośno i stanowczo na podobne sytuacje. W Polsce, szczególnie po zmroku, lepiej omijać ciemne ulice i uważane za niebezpieczne dzielnice. Pomimo tych zagrożeń jesteśmy uważani za jeden z bezpieczniejszych krajów świata. Ciężko u nas bowiem o napady z bronią czy mafijne porachunki na ulicach miast.

9. Holandia

Kraj tulipanów idealny dla kobiecych podróży? Holandia dostała 6,15 punktów i uznawana jest za bezpieczny kierunek dla turystek. Jednak wraz z napływem imigrantów pochodzenia nieholenderskiego, wzrosło ryzyko ewentualnych ataków terrorystycznych. Mimo wszystko kraj uważa się za bezpieczny. Warto mieć jednak oko na swoje bagaże. Największy problem stanowią tu bowiem złodzieje.

8. Kanada

Nie bez powodu mówi się, że Kanadyjczycy są mili i pogodni. W kraju jest bardzo spokojnie i bezpiecznie, co może wydawać się mocnym kontrastem dla Stanów Zjednoczonych. Kanada otrzymała 6,67 pkt na 10. Należy jednak uważać na konkretne miejsca po zmroku, szczególnie te dzikie, gdzie to nie człowiek, a przyroda może sprawiać niemałe zagrożenie.

7. Portugalia

Z punktacją 6,88 Portugalia mieści się na siódmym miejscu. Mieszkańcy tego nadmorskiego kraju są bardzo spokojni i wyrozumiali. Turystki powinny jednak uważać na kieszonkowców. Ostrożność należy zachować także podczas plażowania. Mocne fale i przypływy potrafią być groźne.

6. Hiszpania

Kontrowersyjnie wysokie miejsce zajmuje w rankingu Hiszpania. Wiadomo, że w nadmorskich kurortach kobiety potrafią być zaczepiane, a nawet namawiane do wejścia do klubów i barów, jednak najczęściej za takim zachowaniem stoją... inni turyści. Sami Hiszpanie są bardzo przyjaźni i w większości kraju jest naprawdę bezpiecznie.

5. Szwajcaria

7 punktów dla Szwajcarii. Ten alpejski kraj kusi nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami. Dla samotnych turystek jest to dobre miejsce na piesze wędrówki. Nie trzeba się martwić, że będziemy zaczepiane lub zastraszane. 

4. Słowenia

Z 7,19 punktami, tuż za podium znajduje się Słowenia. W tym kraju ludzie mają do siebie ogromne zaufanie. Jest tam niezwykle bezpiecznie i spokojnie.

3. Norwegia

Topową trójkę otwiera Norwegia i jej 7,45 punktów. Choć łatwo tu o kieszonkowców, na ulicach miast jest wyjątkowo bezpiecznie. W godzinach wieczornych nie można kupić alkoholu, dzięki czemu trudniej spotkać pijanych i natrętnych ludzi, którzy mogliby stwarzać zagrożenie.

2. Austria

Na miejscu drugim mamy Austrię z wynikiem 7,7 punktów. Przestępczość jest tu znikoma, a ludzie z reguły są bardzo uczciwi i pozytywnie nastawieniu do turystów, również tych niemówiących po niemiecku. Nie musimy martwić się tu również napaściami. 

1. Irlandia

Na szczycie podium znalazła się Irlandia. W rankingu ten zielony kraj otrzymał aż 7,88 punktów na 10 możliwych. Bardzo rzadko zdarzają się tu napady na turystów, mieszkańcy są mili i spokojni, jednak w większych miastach warto uważać na kieszonkowców.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: