Wychowywała od małego aligatora. Jajko ukradła z zoo. Musiała pożegnać się ze swoim pupilem

Dwadzieścia lat temu była wolontariuszką w zoo w Teksasie i wtedy właśnie ukradła stamtąd jajko gada. Teraz aligator mierzy 2,5 metra i wrócił do domu.

O kobiecie, która od pisklęcia wychowywała aligatora, informuje BBC. Jak czytamy, w posiadanie zwierzęcia złodziejka weszła najprawdopodobniej dwadzieścia lat temu, gdy pomagała w zoo jako wolontariuszka. Wtedy ukradła pisklę lub jajko i przez kolejne lata hodowała go u siebie w ogrodzie.

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

Potężnego gada w pobliżu Austin znaleźli pracownicy Texas Game Warden, a następnie przetransportowali go do Animal World & Snake Farm Zoo w New Braunfels.

Pracownik Texas Parks and Wildlife przekazał mediom, że kobieta była bardzo smutna, kiedy musiała pożegnać się ze swoim "pupilem". "Aligatory nie są dobrymi zwierzętami domowymi" - powiedzieli pracownicy ogrodu zoologicznego i z powrotem przygarnęli aligatora.

Lodowe włosy Tajemnicze znalezisko w polskich lasach. Wygląda jak wata cukrowa

Witaj w domu, Tewa!

Przedstawili go swoim innym krokodylom i zapewnili, że nigdzie go nie oddadzą, że będzie żył w ośrodku. Opiekunowie są dobrej myśli. Zauważyli, że zwierzę dobrze przystosowało się do nowego środowiska.

Szkocka wyspa Rona szuka pracowników. Zamieszkaj z delfinami i stadem 180 jeleni. Niezwykła oferta pracy na wyspie

Zapłaci mandat

Warto podkreślić, że złodziejka nie miał niezbędnych pozwoleń potrzebnych do posiadania dzikiego zwierzęcia. Władze placówki poinformowały, że kobieta została ukarana dwoma mandatami na łączną kwotę 1000 dolarów (ok. 4400 zł).

Płeć zależy od temperatury

Aligatory to duże zwierzęta o bardzo silnym ogonie, który wykorzystywany jest do pływania, jak i obrony. To drapieżniki, które polują na ssaki, ryby, ptaki, płazy, a także inne gady. Zazwyczaj można je spotkać nad brzegami większych zbiorników wodnych. Aligator amerykański osiąga rozmiary od niespełna dwóch do czterech metrów.

Warto wiedzieć, że płeć aligatora amerykańskiego zależy od temperatury. Gdy jaja będą dojrzewać w temperaturze do trzydziestu stopni, to wyklują się samice. Przy wyższych temperaturach (34 st. C lub więcej) wyklują się samce.

Źródła: BBC / Polsat News / National Geographic

Więcej o: