Jak najlepiej szukać tanich lotów? Z tymi wskazówkami polecisz na wakacje marzeń za grosze

Wypoczynek i urlop są równie ważne, jak praca i obowiązki. Niestety w obecnej sytuacji ekonomicznej na świecie konieczne jest oszczędzanie i rozsądne planowanie wydatków. Jak więc zaplanować podróż marzeń z troską o swój portfel? Wystarczy wiedzieć, jak szukać tanich lotów.

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej w związki z inflacją i podwyżką cen ropy nie trzeba rezygnować z marzeń o zagranicznych wakacjach. Najważniejsze to wiedzieć, jak szukać. Jeśli zastosujesz się do kilku sprytnych zasad, możesz zaoszczędzić na biletach lotniczych naprawdę dużo pieniędzy.

Sprawdzone metody na tanie bilety lotnicze

Oczywistością będzie tu rezerwowanie wylotu poza sezonem wysokim. Wybierając się na urlop w nieco innym terminie niż reszta świata np. jesienią lub wczesną wiosną możemy zaoszczędzić nie tylko na biletach lotniczych, lecz również na samym noclegu. To dobry sposób, jeśli wybieramy się np. w ciepłe kraje gdzie pogoda dopisuje cały rok. Niekiedy wystarczy udać się na wyjazd ledwie tydzień przed lub po sezonie najbardziej oblężonym przez turystów. 

Co ważne, podczas wyszukiwania i kupowania biletów lotniczych warto korzystać z przeglądarki incognito lub z wbudowaną siecią VPN. Ceny biletów są często zależne od lokalizacji, w której się znajdujemy oraz danych, które dane linie lotnicze rejestrują w trakcie naszej aktywności. Dobrym sposobem jest także korzystanie ze specjalnych stron internetowych porównujących ceny biletów i wyszukujących najtańszych opcji.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Tiktoker zdradza sekret kupowania biletów lotniczych

Podróżniczy influencer @kingcredit na swoim profilu społecznościowym umieścił nagranie, w którym zdradza sekretne triki na tańsze kupowanie lotów. Według mężczyzny bilety są najtańsze od północy we wtorki do godziny 23 w środy. Z kolei droższe są od północy w czwartki do południa w sobotę. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że ludzie najczęściej bookują bilety na weekend i to właśnie wtedy ceny zaczynają rosnąć. Tiktoker wspomina też o używaniu sieci VPN oraz zmianie trybu przeglądarki na incognito. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: