Stewardesa zdradziła swój przepis na spokojny lot. Lepiej odpuść sobie jedzenie na pokładzie

Dla wielu perspektywa długodystansowego lotu jest ekscytująca - w końcu często oznacza to początek długo oczekiwanych wakacji. Jednak dla innych wizja zamknięcia na kilka godzin z nieznajomymi i krzyczącymi dziećmi może być naprawdę zniechęcająca. Jak więc przetrwać podróż? Stewardesa podzieliła się sprawdzonymi sposobami.

Kris Major jest brytyjską stewardesą, która jest przewodniczącą Wspólnego Komitetu Załóg Europejskiej Federacji Pracowników Transportu i pracuje w przestworzach już od 24 lat. Przez ten czas musiała znosić niewiarygodne liczby przesiadek, wiele rejsów krótkodystansowych, a nawet 14-godzinnych podróży. Dzięki temu zdobyła doświadczenie i stała się ekspertką od spokojnych lotów

Zobacz wideo jJStewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Jedzenie w trakcie nocnego lotu? Lepiej sobie odpuścić

Zaśnięcie na pokładzie samolotu może być prawdziwym wyzwaniem. Hałas, niewygodna pozycja czy turbulencje z pewnością nie ułatwiają nam tego zadania. Kris Major w rozmowie z CNN Travel ujawniła, że jeśli czeka nas nocny lot, a my chcemy zmaksymalizować sen, powinniśmy zjeść przed wejściem na pokład (warto jednak spakować przekąski na wypadek, gdybyśmy poczuli głód). Zdaniem ekspertki podczas przekraczania stref czasowych godziny podawania posiłków wydają się nieco zaskakujące. Jeśli jesteśmy wyczerpani, lepiej spać niż zmuszać się do o jedzenia o 3:00 nad ranem. 

Toalety są najbrudniejszą częścią samolotu. Stewardesa ujawniła mroczne fakty o toaletach. "Niesamowicie niehigieniczne"

Jeśli lecisz biznesem lub pierwszą klasą, możesz ulec pokusie, by jak najlepiej wykorzystać jedzenie i napoje oferowane na pokładzie - w końcu trudno odmówić darmowego szampana

- mówiła stewardesa w rozmowie z CNN Travel

Jedzenie i napoje w kabinie mogą zająć dobre dwie godziny, więc tracisz cenny czas na odpoczynek [...] Wejdź na pokład samolotu dobrze naładowany i gotowy do odpoczynku

- dodała. 

Stewardesa ujawnia, czego nie powinniśmy jeść w samolocie. Te produkty znajdują się na "czarnej liście". Nie zabieraj ich do samolotu

Jak przetrwać długi lot? 

Ekspertka uważa, że komfort na pokładzie samolotu ma ogromne znaczenie dla zadowolenia pasażerów. Dobrze więc już przed podróżą pomyśleć o rezerwacji odpowiedniego miejsca. Potrzebujecie więcej przestrzeni na nogi? Stewardesa zdradziła, że lepiej wówczas zdecydować się na miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym. Wypoczynkowi sprzyja także siedzenie przy oknie, gdzie możemy spokojnie zasnąć, nie martwiąc się o przepuszczanie współpasażerów do toalety. 

Świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą maski na oczy, poduszki i koca, aby upewnić się, że podczas podróży będzie wam jak najbardziej przytulnie. W końcu nie wszystkie linie lotnicze zapewniają te udogodnienia. 

Co, jeśli nie możemy spać? Wówczas oczywiście nie ma sensu zmuszać się do snu - zwłaszcza gdy jest środek dnia, a my nie jesteśmy zmęczeni. Major ostrzega jednak, że warto pamiętać o tym, co robimy po wylądowaniu. 

Jeśli na przykład zamierzasz prowadzić samochód lub jechać prosto na spotkanie, postaraj się jak najwięcej odpoczywać

- wyjaśniła. 

Zadbaj o swój własny komfort i własne potrzeby tak bardzo, jak to możliwe

- zaleciła stewardesa. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: