Polskie miasto w czołówce najbezpieczniejszych miejsc na wyjazd w pojedynkę [RANKING]

Samotna podróż to wybór wielu osób, kiedy chcemy nabrać dystansu do bieżących spraw lub zwyczajnie odpocząć od codzienności. Jednak wyjazd w pojedynkę niesie ze sobą także różne zagrożenia. Okazuje się, że jest lista miejsc, w których możemy czuć się bezpiecznie. Polska także ma się czym pochwalić.
Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Podróże to nie tylko możliwość wypoczynku i szansa na skorzystanie z wielu atrakcji, poznanie obcej kultury, architektury, języka, tradycji czy kuchni. Warto zaznaczyć, że planując urlop, istotne są także względy bezpieczeństwa. Jeśli mamy w planach samotny city break, warto skupić się na poczuciu bezpieczeństwa. Choć zakładanie z góry, że przytrafi się nam coś złego, nie brzmi optymistycznie, to jednak wyjazd, zwłaszcza w pojedynkę może być wyzwaniem. Dokąd wyjechać w pojedynkę, by uniknąć zagrożenia?

Samotny wyjazd. Bezpieczne miasta w Europie

Eksperci z portalu Looking4.com, oferującego usługi z zakresu zakwaterowania oraz transferów z lotniska na terenie Europy, przeanalizowali dokąd pojechać, aby czuć się bezpiecznie. W wyniku analiz powstał ranking najbardziej bezpiecznych miast. Jedno z nich znalazło się również w Polsce i zajęło siódme miejsce. Chodzi o Kraków! Zanim wyjedziemy za granicę, warto zwiedzić stolicę królów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ranking najbezpieczniejszych miejsc. Które miasto jest na podium?

Wspomniany ranking nie jest oczywisty. Okazuje się, że lista miast uznanych za najbardziej bezpieczne może zaskoczyć i dla wielu będzie nieoczywista. Kto pojawia się w czołówce? Otóż trzy pierwsze miejsca zajęły następujące miasta Europy:

1. Monachium (Niemcy),
2. Zurych (Szwajcaria),
3. Praga (Czechy).

Podczas przygotowywania zestawienia specjaliści wzięli pod uwagę wskaźniki dotyczące poziomu przestępczości oraz popularność danej lokalizacji w mediach społecznościowych. Pozostałe miejsca w rankingu wyglądają następująco:

4. Zagrzeb (Chorwacja),
5. Timisoara (Rumunia),
6. Helsinki (Finlandia),
7. Kraków (Polska),
8. Bazylea (Szwajcaria),
9. Berno (Szwajcaria),
10. Kluż-Napoka (Rumunia).

Więcej o: