Bilet na pociąg za 9 euro. Na rynek wchodzi nowy przewoźnik i oferuje pulę tanich biletów

W Hiszpanii przewoźnik Ouigo wchodzi na rynek i wprowadził atrakcyjną ofertę cenową. Jak informuje portal fly4free.pl, do sprzedaży właśnie trafiło ponad 1,7 mln biletów. Cena? 9 euro.

Portal fly4free.pl poinformował, że Ouigo wprowadziło do sprzedaży ponad 1,7 mln biletów w bardzo atrakcyjnej cenie. Podróżni za bilet zapłacą 9 euro (ok. 42 zł).

Bilety w atrakcyjnej cenie będą obowiązywać od 1 marca do 9 grudnia. Do sprzedaży trafiło ponad 1,7 mln biletów pozwalających na podróże między Madrytem, Walencją, Saragossą, Tarragoną i Barceloną – informuje portal fly4free.pl. Latem oferta promocyjna będzie obowiązywać także na trasie Madryt – Alicante.

Zobacz wideo Koka, Dżem i kontrakt z Realem na 75 mln euro. Lewandowski jak "szedł, to biegł, bo nienawidzi chodzić"

Trzeba jednak dodać, że za tę cenę nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca siedzącego. Taka opcja jest dostępna w dwukrotnie wyższej taryfie Ouigo Plus, która umożliwia również zabranie ze sobą dodatkowego dużego bagażu. W podstawowej taryfie podróżni mogą zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną walizkę lub torbę. Gdy dopłacimy 5 euro, będziemy mogli wziąć ze sobą bagaż XL.

Hiszpania stawia na kolej 

Hiszpania mocno rozwija ten ekologiczny środek transportu. Renfe, narodowy przewoźnik ogłosił, że w tym roku uruchomione zostaną 253 połączenia, które będą kursować przez różne wspólnoty autonomiczne. Ministerstwo turystyki pracuje nad rozszerzeniem linii kolejowej do Portugalii.

Darmowa komunikacja 

Od 1 lutego Hiszpanie mogą korzystać z darmowej komunikacji na międzymiastowe przejazdy autobusowe. Zalicza się do nich połączenie o długości 626 km z Madrytu do Barcelony. Rząd szacuje, że dla czteroosobowej rodziny w 2023 roku program przyniesie oszczędności w wysokości 1800 euro w Madrycie, 2200 euro w Barcelonie i ponad 3000 euro w Walencji.

Bezpłatne przejazdy pociągiem wprowadzone przez hiszpański rząd we wrześniu zostały rozszerzone na międzymiastowe usługi autobusowe. To także bezpłatne przejazdy na 626 km trasie z Madrytu do Barcelony. Zmiany wchodzą w życie od 1 lutego - podaje "The Guardian".

"Od września na tej trasie i 41 innych liniach autobusowych obowiązuje zniżka 50 proc. na ceny biletów. Teraz oczekuje się, że zniżka 100 proc. będzie obowiązywać na wszystkich trasach daleko- i średniodystansowych" - czytamy.

We wrześniu rząd wprowadził bezpłatne przejazdy prawie wszystkimi pociągami, a z 50 proc. zniżką na pociągi dużych prędkości Avant, dla każdego, kto odbył 16 lub więcej przejazdów w danej strefie.

Jak działają przepisy?

Podróżni muszą pobrać aplikację, w której wyznacza się miejsce docelowe. Następnie należy wpłacić depozyt w wysokości 10 euro za linie podmiejskie i 20 euro za podróże na średnie odległości. Kod QR na aplikacji służy jako bilet. Kaucja podlega zwrotowi na koniec roku, jeżeli posiadacz biletu odbył co najmniej 16 podróży do wskazanego miejsca lub do dowolnego miejsca w tej samej strefie.

Raquel Sánchez Jiménez, ministerka transportu, powiedziała na konferencji prasowej, że od czasu wprowadzenia programu, Renfe, narodowy przewoźnik kolejowy, wydał 2 437 394 bezpłatnych biletów na pociągi podmiejskie i średniodystansowe. Sánchez szacuje, że dla czteroosobowej rodziny w 2023 roku program przyniesie oszczędności w wysokości 1800 euro w Madrycie, 2200 euro w Barcelonie i ponad 3000 euro w Walencji.

Źródła: fly4free.pl / Guardian

Więcej o: