W tym kraju może zrobić się naprawdę gorąco. Wakacje planuje tu spędzić rekordowa liczba turystów

Fantastyczna pogoda, urokliwe uliczki i wspaniałe plaże sprawiły, że Polacy pokochali Włochy. Od wielu lat chętnie przyjeżdżamy tam, by delektować się nie tylko widokami, ale i pysznym jedzeniem. Jeżeli macie w planach podróż do słonecznej Italii, przygotujcie się na wyjątkowe tłumy. Ten rok może być rekordowy dla tamtejszej turystyki.

Włochy zawsze mogły pochwalić się dużym zainteresowaniem, jednak w tym roku zapowiada się prawdziwe turystyczne boom. Instytut badań opinii i rynku Demoskopika prognozuje dla włoskiej turystyki rekordowe wyniki. Jak wynika z opublikowanych na początku marca badań, w tym roku podróżni zarezerwują tu ponad 442 mln miejsc noclegowych.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Włochy czeka oblężenie 

Prognozy instytutu oznaczają nie tylko wzrost o 12,2 proc. w stosunku do 2022 roku, ale przede wszystkim najwyższy wynik w historii. Zakłada się, że Włochy staną się wakacyjnym kierunkiem dla blisko 127 mln turystów, w tym 61 milionów obcokrajowców. Zagraniczni goście będą stanowić więc nieco mniej niż połowę całkowitej liczby spodziewanych przyjazdów. 

Kolejne włoskie miasto oferuje domy za 1 euro (zdjęcie poglądowe) Włochy ponownie kuszą domami za jeden euro. Warto się pośpieszyć

Optymistyczne prognozy to przede wszystkim duży zastrzyk gotówki dla tamtejszej turystyki. Demoskopika przewiduje, że turyści wydadzą we Włoszech szacunkowo 89 mld euro. Jest to o prawie 23 proc. więcej niż w ubiegłym roku. 

Te regiony będą cieszyć się dużą popularnością

W jakich regionach mogą pojawić się rekordowe tłumy? Zgodnie z prognozami największego wzrostu gości może spodziewać się Trydent-Górna Adyga z wynikiem o 15,4 proc. większej liczby rezerwacji oraz o 11,8 proc. więcej przyjazdów. 2023 dobrze zapowiada się też dla Wenecji Euganejskiej (14,8 proc. więcej noclegów) oraz Marchii (wzrost rezerwacji o 13 proc.). Dużą popularnością będzie cieszyć się również Toskania, Lacjum czy Sycylia

Polacy pokochali Sycylię. Polacy pokochali ten kierunek. Wszystko za sprawą popularnej produkcji

Polacy pokochali ten kierunek

W ostatnim czasie to właśnie Sycylia podbiła serca Polaków. Wszystko za sprawą drugiego sezonu "Białego Lotosu", czyli popularnego serialu w reżyserii Mike'a White'a. Zgodnie z analizą serwisu kiwi.com, tuż po premierze popularność tej włoskiej wyspy zaczęła wzrastać. Najwięcej rezerwacji odnotowano w grudniu oraz styczniu - prawie czterokrotnie więcej niż w listopadzie.

Niedawno informowaliśmy także, jak otrzymać darmowy nocleg na Sycylii.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: