Ujawniono 10 najbezpieczniejszych kierunków na wakacje. Sukces dla Polski. Jedno z naszych miast docenione

Podróżowanie w pojedynkę to dla wielu wciąż przerażająca koncepcja. W końcu kieszonkowcy, oszuści i agresorzy wpisują się w krajobraz wielu miejsc na świecie. Jednak przy tak wielu kierunkach do wyboru, ustalenie tych z najniższym ryzykiem przestępczości może być trudne. Na szczęście z pomocą przychodzą eksperci, którzy wyłonili 10 wyjątkowych propozycji. Doceniona została także Polska.

Korzyści płynących z samodzielnego podróżowania jest jednak wiele. To fantastyczny sposób na wyciszenie, nabranie dystansu, a także odwiedzenie wymarzonych miejsc we własnym tempie. Jednak w głowach początkujących pojawia się jedno pytanie: czy podróżowanie w pojedynkę jest bezpieczne? Oczywiście w niektórych miastach i krajach może czyhać na nas większe zagrożenie. 

Zobacz wideo Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica?

Polskie miasto docenione

Eksperci z portalu Looking4.com przeprowadzili analizę na podstawie filmów na TikToku, wyłaniając najgorętsze i najchętniej odwiedzane europejskie miasta. Następnie pod lupę wzięli wskaźniki przestępczości i wyłonili 10 najbezpieczniejszych kierunków do odwiedzenia w 2023 roku. 

W rankingu nie zabrakło Polski - na 7. miejscu znalazła się stolica Małopolski. Okazuje się, że turystów przyciągają tu nie tylko brukowane uliczki, smok wawelski czy rozbrzmiewający na rynku hejnał. Kraków może pochwalić się również niskim wskaźnikiem przestępczości na poziomie 25 proc. Jak prezentuje się reszta zestawienia?

Pamiątki w krakowskich Sukiennicach to spory wydatek. Turyści łapią się za głowę. Tyle sprzedawcy życzą sobie za pamiątki w Krakowie

Najbezpieczniejsze kierunki w Europie 

Na szczycie uplasowało się słynące z corocznych obchodów Oktoberfest - Monachium. Niemieckie miasto szczyci się imponującym wynikiem pod względem bezpieczeństwa, co sprawia, że turyści mogą czuć się tutaj bezpiecznie. Zdaniem autorów rankingu miejscowość ma zupełnie inny klimat niż Berlin. Charakteryzuje się piękną architekturą, licznymi pałacami i galeriami sztuki, które tylko czekają na odkrycie.

Drugie miejsce zajął Zurych, a Szwajcaria zdominowała ranking wraz z dwoma innymi miastami w pierwszej dziesiątce. Podróżni mogą wypić tu kawę nad brzegiem Jeziora Zuryskiego, wspiąć się na górę Uetliberg czy podziwiać niezwykłą architekturę tamtejszych uliczek. 

Monachium. Monachium. "Goście wypili prawie 6 mln litrów piwa"

Podium zamknęła czeska Praga. Stolica Czech ma wskaźnik przestępczości nieco poniżej 25 proc., co czyni ją idealnym miejscem na samotną wycieczkę! Miasto ma do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc, w tym piękny Zamek na Hradczanach i magiczny Most Karola.

Top 10 najbezpieczniejszych kierunków w Europie:

  1. Monachium (Niemcy),
  2. Zurych (Szwajcaria),
  3. Praga (Czechy),
  4. Zagrzeb (Chorwacja),
  5. Timisoara (Rumunia),
  6. Helsinki (Finlandia),
  7. Kraków (Polska),
  8. Bazylea (Szwajcaria),
  9. Berno (Szwajcaria),
  10. Kluż-Napoka (Rumunia).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: