Ta słoneczna włoska wyspa chce zwabić turystów. Teraz można otrzymać tam darmowy nocleg

Zniżki na bilety lotnicze lub promowe, bezpłatna noc w hotelu i wycieczka do wyboru, a to wszystko w pięknych okolicznościach Sycylii. Brzmi jak marzenie? Władze tej włoskiej wyspy wpadły na ciekawy pomysł, by przyciągnąć do siebie turystów.

O tym, że urlop we Włoszech to znakomity pomysł chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Kilometry plaż z lazurową wodą, piękna pogoda, urokliwe uliczki, a na dodatek pyszna kuchnia to tylko niektóre powody, dla których wzrok turystów z całego świata co roku kieruje się w stronę Półwyspu Apenińskiego. Teraz mają ku temu kolejny argument. Sycylia przygotowała dla nich wyjątkową ofertę. 

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Sycylia chce przyciągnąć turystów 

Nowy program "See Sicily" oferuje turystom możliwość spędzenia jednej nocy za darmo w jednym z partnerskich hoteli, jeśli przybędą na Sycylię na co najmniej trzy noce. W przypadku pobytu na sześć nocy otrzymają dwie bezpłatne - czyli maksymalną liczbę do wykorzystania w ramach oferty. Ponadto mogą skorzystać z darmowej wycieczki, zwiedzania z przewodnikiem lub nurkowania na pięknej włoskiej wyspie.

Z See Sicily, jeśli wykupisz dwie noce na Sycylii, trzecią otrzymasz w prezencie, z wycieczką, nurkowaniem i wejściem do muzeów

- czytamy na stronie visitsicily.info.

Dodatkową zachętą jest 50-procentowa zniżka na bilet dla podróżujących samolotem lub promem. Dotyczy to lotów krajowych i międzynarodowych oraz promów. W przypadku rejsów krajowych i europejskich maksymalny upust wynosi 100 euro (470 zł). 

Jak donosi Forbes, prezydent regionu - Renato Schifani - ma nadzieję, że "inicjatywa poprawi jakość turystyki, zachęcając wczasowiczów do dłuższego pobytu".

Kiedy skorzystać z oferty? Należy się pospieszyć

Oferta przygotowana przez Sycylię to świetna okazja do zaplanowania tegorocznych wakacji. Aby z niej skorzystać, należy odbyć podróż do 30 września 2023 roku. Jednak jest jeden haczyk. Pakiet nie obowiązuje w szczytowych miesiącach sezonu - lipcu oraz sierpniu. Oferta jest także limitowana, więc warto się pospieszyć.

Szczegóły dotyczące oferty znajdziecie na stronie visitsicily.info. Witryna zawiera także pełną listę hoteli partnerskich, z obiektami od jednej do czterech gwiazdek.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: