Ujawnili pięć najbardziej irytujących typów turystów. Mieszkańcy popularnych miejscowości mają dość

Życie w popularnych turystycznie miejscach może być nie lada wyzwaniem. Zachowania podróżnych czasami potrafią wyprowadzić okolicznych mieszkańców z równowagi. Wykazują się m.in. brakiem dobrych manier czy nieznajomością zwyczajów i norm kulturowych w odwiedzanych przez nich miejscach. Którzy turyści bywają najbardziej irytujący?

Po zastoju spowodowanym pandemią ludzie z całego świata w końcu mogą ponownie udawać się na wymarzone urlopy. Jednak wraz z powrotem do podróżowania pojawiają się również problemy, takie jak nadmierna turystyka czy skargi miejscowych. Nowozelandzcy badacze, Ismail Shaheer i Neil Carr, postanowili przeanalizować komentarze z serwisu Reddit osób narzekających na "dewiacyjne zachowania" turystów, aby zobaczyć, co ich najbardziej irytuje. Na podstawie 2088 postów wytypowali 13 niegrzecznych zachowań. Poznajcie te, które znalazły się w pierwszej piątce. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Osoby lekceważące kulturę

Zwiedzanie innych krajów wiąże się także z poznawaniem nowej kultury. Jednak niektórzy turyści wykazują się ignorancją lub brakiem szacunku w stosunku do lokalnych zwyczajów. Użytkownicy Reddita skarżyli się m.in. na osoby odwiedzające Ground Zero w Nowym Jorku. Zaraz po ataku terrorystycznym z 11 września 2001 roku z uśmiechami na twarzach fotografowali się w miejscu tragicznego zdarzenia. 

Tiktokerka pokazała pokój w Zakopanem za 1600 zł. Pochwaliła się pokojem w Zakopanem. Internauci: "Ceny jak w Szwajcarii"

Zakłócacze

Na kolejnym miejscu znaleźli się tzw. zakłócacze. Rozumiemy przez to osoby, które wpływają na jakość życia lub codzienną rutynę lokalnych mieszkańców. Przykładowo turyści wybierają się do kościołów tylko po to, by zrobić sobie w nich zdjęcie lub uciąć pogawędkę. 

Pstrykacze

To całkowicie normalne, że gdy wybieramy się na wakacje, chcemy przywieźć ze sobą jak najwięcej wspomnień zamkniętych na fotografiach. Jednak niektórzy podróżni nieustannie robią zdjęcia, nawet jeśli jest to nieodpowiednie lub nawet niebezpieczne. Za przykład mogą posłużyć tu osoby fotografujące lokalnych mieszkańców bez pozwolenia. 

Śmieciarze

Wraz z turystami na ulicach popularnych miast często przybywa także śmieci. Puste butelki, puszki i papierki wypełniają przestrzenie miejskie. A to nie wszystko. Mieszkańcy są zaniepokojeni także zachowaniem podróżnych, którzy bez skrępowania plują, oddają mocz, a nawet wypróżniają się w miejscach publicznych.  

Kobieta miała dość zachowania turystów na Majorce. Miała dość turystów na Majorce. "Nie rozumiem, dlaczego są tak samolubni"

Ignoranci bezpieczeństwa

Piąte miejsce przypadło osobom, które narażają nie tylko siebie, ale często i mieszkańców miejsca, które odwiedzają. Wybierają się w góry bez uprzedniego sprawdzenia warunków pogodowych, zdobywają szczyty w nieodpowiednim obuwiu, a nawet ryzykują życie, chcąc wykonać idealne selfie. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: