Ta atrakcja będzie przyciągać turystów z całej Polski. Widok zwala z nóg, a otwarcie już wkrótce

Malownicza panorama na Pieniny, Tatry oraz cały Beskid Sądecki. To właśnie tak zapierający dech w piersiach widok będzie czekał na turystów wybierających się na najnowszą atrakcję na górze Skiełek. Wieża już wkrótce zostanie udostępniona do odwiedzania.

Skiełek to szczyt położony w Beskidzie Wyspowym, w gminie Łukowice. To istny symbol tego rejonu i miejsce uwielbiane przez wielu turystów oraz mieszkańców tych okolic. Nic w tym dziwnego. Widoki z 749 m n.p.m. gwarantują naprawdę niezapomniane przeżycia. Teraz stanęła tu drewniano-stalowa wieża, która umożliwi jeszcze lepsze doznania. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Niezwykła atrakcja w Beskidzie Wyspowym

Na górze Skiełek już stoi licząca ponad 28 m wysokości wieża widokowa. Na wysokości 23 metrów umieszczono platformę widokową, z której już wkrótce odwiedzający będą mogli podziwiać wspaniałe widoki na Beskid Sądecki i Wyspowy, Pieniny oraz Tatry. Jak donosi Wirtualna Polska, termin zakończenia prac przewidywany jest jeszcze w styczniu, a udostępnienie dla odwiedzających już w lutym. Wszystko jednak zależy od warunków atmosferycznych. 

Pomysł na wybudowanie tu wieży widokowej pojawił się już wiele lat temu, jednak dopiero niedawno pojawiła się okazja do jego zrealizowania. Władze pozyskały środki na budowę wieży z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tarczy dla gmin górskich na infrastrukturę turystyczną.

Idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku

Niedawno na górę Skiełek wybrał się prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorz Biedroń. Mężczyzna pochwalił się zdjęciami w mediach społecznościowych i nie ukrywał zachwytu.

Wójt Bogdan Łuczkowski zapewniał mnie, że widoki są przednie. Uwierzyłem dopiero po naocznej weryfikacji

- napisał w poniedziałek, 9 stycznia na Facebooku. 

Przyznał w komentarzach, że jest to idealny kierunek dla fanów aktywnego wypoczynku. Tamtejszym szlakiem można wybrać się na spacer, wycieczkę rowerową, a przy śnieżnej zimie może nawet na narty biegowe. Wieża widokowa znajduje się 40 minut na piechotę od centrum Łukowicy, z kolei osobom zmotoryzowanym pozostaje jedynie podejście pod górę, które zajmuje około 15 minut. Czy miejsce stanie się nowym hitem turystycznym? To okaże się już wkrótce. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: