To europejskie miasto będzie hitem w 2023 roku. Ujawniono zestawienie najpopularniejszych kierunków

Koniec roku coraz bliżej, a co za tym idzie, coraz częściej zaczynamy myśleć o planach podróżniczych na kolejne wakacje. Z tej okazji Airbnb postanowiło przygotować listę najpopularniejszych kierunków na 2023 rok. Te kierunki będą prawdziwym hitem.

Airbnb to popularny serwis internetowy umożliwiający wynajem miejsc noclegowych od osób prywatnych. Niedawno platforma opublikowała podsumowanie tegorocznych podróży oraz trendy na następne wakacje. Autorzy przeanalizowali wyszukiwania z 2022 roku na temat urlopów w 2023 roku i porównali z zapytaniami z zeszłego roku pod kątem wyjazdów w 2022 roku. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Hiszpańska Malaga hitem w 2023 roku

Jak się okazuje, pierwsze miejsce przypadło położonej na południowym wybrzeżu Hiszpanii Maladze, która każdego roku przyciąga turystów z całego świata. Chętnie wybierają się tu nie tylko fani błogiego wypoczynku na piaszczystych plażach, ale i miłośnicy zabytków. Warto wybrać się m.in. do twierdzy Alcazaba, renesansowej katedry czy muzeum poświęconego Picasso. W końcu to właśnie tutaj artysta spędził wczesne dzieciństwo.

Dodatkowym atutem wakacji w Maladze są bezpośrednie loty obsługiwane przez tanie linie lotnicze. Przykładowo w styczniu lub w lutym możemy polecieć z Wrocławia i Warszawy w dwie strony za około 260 zł. 

Najpopularniejsze kierunki na 2023 rok

Co ciekawe, Malaga była jedynym europejskim miastem, które znalazło się na liście przygotowanej przez Airbnb. Dużą popularnością cieszą się miejscowosci w Australii, Nowej Zelandii czy Brazylii. 

Tak prezentuje się zestawienie 10 najpopularniejszych kierunków na 2023 rok:

  1. Malaga (Hiszpania),
  2. Sydney (Australia),
  3. Melbourne (Australia),
  4. Auckland (Nowa Zelandia),
  5. Bangkok (Tajlandia),
  6. Queenstown (Nowa Zelandia),
  7. Florianópolis (Brazylia),
  8. Porto Seguro (Brazylia),
  9. Perth (Australia),
  10. Salvador (Brazylia).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: