Dwa popularne polskie uzdrowiska czekają ogromne zmiany. Inwestycje wyniosą miliony złotych

Dobra wiadomość dla miłośników Muszyny i Krynicy-Zdroju. Niebawem będą tam na nich czekać nowe atrakcje oraz udogodnienia. W obu uzdrowiskach w tym roku rozpoczną się inwestycje za miliony złotych.

Polskie uzdrowiska każdego roku przyciągają turystów z całego kraju. Do jednych z najpopularniejszych miejscowości należą m.in. położone w Małopolsce Muszyna oraz Krynica-Zdrój. Nic w tym dziwnego! Oferują malownicze górskie krajobrazy, wyjątkowe walory lecznicze i liczne atrakcje, których w przyszłości będzie ich jeszcze więcej. 

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Muszyna - w mieście powstaną nowe atrakcje 

Jak poinformowała "Gazeta Krakowska", w 2023 roku Muszynę czekają wielkie zmiany. Jedna z nich obejmie Malnik, czyli szczyt górski położony w zachodniej części Gór Leluchowskich, skąd rozpościera się malownicza panorama nie tylko na okolice, ale i na Tatry oraz Słowację. To właśnie tam zostanie wzniesiona drewniana wieża, której koszt oszacowano na 2,5 miliona złotych. 

Co jeszcze czeka nas w 2023 roku? Modernizację za 5 mln zł przejdzie popularne miejsce na spacery - Rodzinny Park Rekreacji nad Szczawniczkiem, z kolei 3 mln zł przeznaczono na renowację ruin zamku. Gmina planuje również zakup autobusów elektrycznych za 10 mln zł oraz rozbudowę sieci wodociągowych w Wojkowej za 12 mln zł. 

Wielkie zmiany w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów, często określanym zaszczytnym mianem "perły polskich uzdrowisk". Turystów zachwyca tu m.in. położenie wśród pasma Jaworzyny Krynickiej oraz wzgórza Góry Parkowej, wspaniałe wody lecznicze, a zimą - fantastyczne stoki narciarskie. Teraz miasto chce rozwinąć turystykę jeszcze bardziej. 

Rozbudowane zostaną Ogrody Żywiołów, powstaną nowe miejsca parkingowe, a drogi przejdą remonty. Dużą inwestycją będzie amfiteatr przy ul. Nikifora Krynickiego, na którego budowę przeznaczono 19 mln zł.  

Powstanie pumptrack, tor do dual trailu do jazdy równoległej dla rowerzystów, siłownie zewnętrzne, miejsca do odpoczynku jak ławki czy leżaki, alejki spacerowe

- powiedział Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: