Wściekła pasażerka rzuciła się na funkcjonariuszkę Straży Granicznej. Powód mocno zaskakuje

Do niecodziennego zdarzenia doszło na poznańskim lotnisku Ławica. Straż Graniczna zatrzymała agresywną pasażerkę, która rzuciła się na jedną z funkcjonariuszek. Zaskakiwać może jednak powód jej frustracji. Wszystko to przez. słaby zasięg internetowy.

O incydencie, do którego doszło w ostatni dzień w roku, poinformowała 3 stycznia rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak. Jak się okazało, agresywną pasażerką była 34-letnia obywatelka Ukrainy, która przyleciała z Izraela na lotnisko w Poznaniu.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Pasażerka zaatakowała funkcjonariuszkę

34-letnia obywatelka Ukrainy przyleciała z Izraela i była w trakcie oczekiwania na odprawę graniczną. Joanna Konieczniak przyznała, że już wtedy można było odczuć jej niezadowolenie ze słabo działającego, według niej, Wi-Fi w hali przylotów. 

Kobieta swoim głośnym zachowaniem zakłócała przebieg odprawy granicznej, a także pobyt innych pasażerów w hali odlotów. Wezwany na miejsce dodatkowy patrol Straży Granicznej usiłował uspokoić kobietę, która nie reagowała na słowa funkcjonariuszy i używała słów powszechnie uznawanych za obelżywe

- relacjonowała w komunikacie Joanna Konieczniak. 

Jednak próby uspokojenia spełzły na niczym. W pewnym momencie sfrustrowana pasażerka rzuciła się na jedną z funkcjonariuszek Straży Granicznej i natychmiast została zatrzymana. 

Narzekała na Wi-Fi, teraz słono zapłaci

Jak się okazało, w momencie zdarzenia 34-latka była pod wpływem alkoholu. Wezwany na miejsce patrol policji ustalił, że kobieta miała 2,18 promila w wydychanym powietrzu. Teraz postawiono jej zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza Straży Granicznej.

Przyznała się do popełnionego przestępstwa i dobrowolnie podała się karze grzywny w łącznej wysokości 3 tysięcy złotych

- podsumowała Joanna Konieczniak. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: