Otwarte trasy na narty biegowe. Kościelisko przygotowało ponad 10 km szlaków "biegówkowych"

Narty biegowe to forma spędzania wolnego czasu i sport zimowy, który zyskuje coraz więcej fanów i miłośników. Zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy popularnością cieszy się Kościelisko. Dobrą informacją jest to, że właśnie otwarto tam trasy biegowe.

Przez wielu narciarzy biegowych Kościelisko uważane jest za najlepsze miejsce do uprawiania tego sportu. Dobrą wiadomością jest więc wieść o tym, że sezon biegówkowy w Tatrach właśnie ruszył. Działają już trasy na Chotarzu i w Kirach.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozpoczął się sezon na narty biegowe. Kościelisko uruchomiło trasy

18 grudnia w Kościelisku odbył się IX Puchar Kościeliska. Zawody zainaugurowały sezon nart biegowych w okolicy. Dzięki opadom śniegu i odpowiedniej pogodzie udało się w pełni przygotować trasy na Chotarzu i w Kirach. Trasy biegowe są regularnie ratrakowane.

Narty biegowe w Kościelisku. Do dyspozycji ponad 10 km tras

Kościelisko od jakiegoś czasu przyciąga coraz więcej miłośników narciarstwa biegowego. Odpowiednie warunki, teren i klimat sprawiają, że wytyczane po opadach śniegu trasy potrafią się utrzymać przez kilka miesięcy. Obecnie w Kościelisku do dyspozycji amatorów biegówek jest 10 kilometrów tras, które każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Trasa w ośrodku biathlonowym w Kirach to miejsce idealne nie tylko dla początkujących, który dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami biegowymi. O ośrodku dostępna jest 3-kilometrowa pętla, połączona z trasą na Chotarzu.

Na Chotarzu do dyspozycji biegaczy udostępniono ok. 10 kilometrów tras. Te są systematycznie powiększane, jest to jednak związane z koniecznością udostępniania terenów przez prywatnych właścicieli. Trasy położone są między Nędzówką a Gronikiem. Na miejscu działa też wypożyczalnia nart biegowych.

Amatorzy nart biegowych mogą również wybrać się na Siwą Polanę. U wylotu Doliny Chochołowskiej działają 2 trasy biegowe, początek znajduje się na Siwej Polanie w pobliżu parkingu. Szlaki mają charakter rekreacyjny i są skierowane do początkujących i średniozaawansowanych biegaczy.

Więcej o: