Ten kraj zachwyca latem. Nie wszyscy wiedzą, że znajdziemy tu fantastyczne i niedrogie ośrodki narciarskie

Miłośnicy białego szaleństwa już planują pierwsze zimowe wyjazdy. Najczęściej ich wzrok kieruje się w stronę Austrii lub Włoch, gdzie znajdziemy tysiące kilometrów niezwykłych tra wśród malowniczych górskich widoków. Jednak nie wszyscy wiedzą, że także jedno z lubianych przez Polaków miejsc, świetnie sprawdza się do szusowania.

Czarnogóra, bo o niej mowa, to niewielki kraj położony na Półwyspie Bałkańskim. Miejsce zachwyca bajkowymi krajobrazami, różnorodnością, zabytkami, a także korzystnymi cenami. Już za niewielkie pieniądze możemy spędzić tu niezapomniane chwile. To także fantastyczny kierunek dla miłośników sportów zimowych. Dwa najważniejsze kurorty narciarskie: Žabljak w górach Durmitor i Kolašin w Bjelasicy zachwycają dziewiczą przyrodą i coraz lepszą infrastrukturą. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Narty w Czarnogórze. Žabljak to świetny wybór

Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc dla narciarzy jest najwyżej położona miejscowość w Czarnogórze (1450 m n.p.m.) - Žabljak. Znajdziecie tu niezwykły ośrodek narciarski Savin Kuk, który zachwyca położeniem wśród jezior i majestatycznych szczytów. 

Na miłośników białego szaleństwa czeka tu 4,6 km tras zjazdowych o różnym stopniu zaawansowania. Niższy wyciąg, Savin Kuk I, zawozi ich na 1907 m n.p.m., a wyższy - Savin Kuk II - prowadzi aż na 2213 m n.p.m.

Na nudę nie będą narzekać tam również fani narciarstwa biegowego, skialpinizmu czy wędrówek na rakietach śnieżnych. Potrzebny będzie do tego odpowiedni sprzęt, który można wypożyczyć zarówno w centrum miasta, jak i w ośrodku narciarskim. W ofercie dostępne są także takie atrakcje jak przejażdżki skuterami śnieżnymi czy wspinaczka lodowa.

Najnowocześniejszy kurort w Czarnogórze. Kolašin największy teren narciarski w regionie

Drugim ciekawym miejscem jest Kolašin, czyli zimowa stolica Czarnogóry. To właśnie tutaj mieści najnowocześniejszy kurort narciarski w kraju - Kolašin 1600. Można tu znaleźć sześciokanapową kolejkę panoramiczną typu K8, której górna stacja mieści się na 2035 m n.p.m. Stamtąd do dyspozycji narciarzy jest kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności. 

W 2022 roku otwarto tu także kolejkę linową łączącą Kolašin 1600 z sąsiadującym Kolašin 1450, tym samym oddając do dyspozycji łącznie blisko 45 km tras zjazdowych. Oznacza to, że czeka tu na was największy teren narciarski w regionie.

Na miejscu dostępna jest również czterogwiazdkowa restauracja, wypożyczalnia sprzętu oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Co istotne, teren też wciąż się rozwija - powstają tu m.in. nowe trasy zjazdowe oraz hotele. To istny raj dla fanów zimowych aktywności. 

Ski pass na cały dzień zakupicie tu w cenie 20 euro (około 93 zł), a tygodniowy pobyt wyniesie was 88 euro (412 zł). Oznacza to, że zimowa zabawa w Czarnogórze może być tańsza niż w polskich górach

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: