Ten kraj zachwyca latem. Nie wszyscy wiedzą, że znajdziemy tu fantastyczne i niedrogie ośrodki narciarskie

Miłośnicy białego szaleństwa już planują pierwsze zimowe wyjazdy. Najczęściej ich wzrok kieruje się w stronę Austrii lub Włoch, gdzie znajdziemy tysiące kilometrów niezwykłych tra wśród malowniczych górskich widoków. Jednak nie wszyscy wiedzą, że także jedno z lubianych przez Polaków miejsc, świetnie sprawdza się do szusowania.

Czarnogóra, bo o niej mowa, to niewielki kraj położony na Półwyspie Bałkańskim. Miejsce zachwyca bajkowymi krajobrazami, różnorodnością, zabytkami, a także korzystnymi cenami. Już za niewielkie pieniądze możemy spędzić tu niezapomniane chwile. To także fantastyczny kierunek dla miłośników sportów zimowych. Dwa najważniejsze kurorty narciarskie: Žabljak w górach Durmitor i Kolašin w Bjelasicy zachwycają dziewiczą przyrodą i coraz lepszą infrastrukturą. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Narty w Czarnogórze. Žabljak to świetny wybór

Jednym z najatrakcyjniejszych miejsc dla narciarzy jest najwyżej położona miejscowość w Czarnogórze (1450 m n.p.m.) - Žabljak. Znajdziecie tu niezwykły ośrodek narciarski Savin Kuk, który zachwyca położeniem wśród jezior i majestatycznych szczytów. 

Na miłośników białego szaleństwa czeka tu 4,6 km tras zjazdowych o różnym stopniu zaawansowania. Niższy wyciąg, Savin Kuk I, zawozi ich na 1907 m n.p.m., a wyższy - Savin Kuk II - prowadzi aż na 2213 m n.p.m.

Oto co warto wiedzieć przed wycieczką na Kasprowy Wierch.Kasprowy Wierch to turystyczny hit. Oto co warto wiedzieć przed wycieczką

Na nudę nie będą narzekać tam również fani narciarstwa biegowego, skialpinizmu czy wędrówek na rakietach śnieżnych. Potrzebny będzie do tego odpowiedni sprzęt, który można wypożyczyć zarówno w centrum miasta, jak i w ośrodku narciarskim. W ofercie dostępne są także takie atrakcje jak przejażdżki skuterami śnieżnymi czy wspinaczka lodowa.

Najnowocześniejszy kurort w Czarnogórze. Kolašin największy teren narciarski w regionie

Drugim ciekawym miejscem jest Kolašin, czyli zimowa stolica Czarnogóry. To właśnie tutaj mieści najnowocześniejszy kurort narciarski w kraju - Kolašin 1600. Można tu znaleźć sześciokanapową kolejkę panoramiczną typu K8, której górna stacja mieści się na 2035 m n.p.m. Stamtąd do dyspozycji narciarzy jest kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności. 

W 2022 roku otwarto tu także kolejkę linową łączącą Kolašin 1600 z sąsiadującym Kolašin 1450, tym samym oddając do dyspozycji łącznie blisko 45 km tras zjazdowych. Oznacza to, że czeka tu na was największy teren narciarski w regionie.

5 rzeczy, o których często zapominamy w święta5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

Na miejscu dostępna jest również czterogwiazdkowa restauracja, wypożyczalnia sprzętu oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Co istotne, teren też wciąż się rozwija - powstają tu m.in. nowe trasy zjazdowe oraz hotele. To istny raj dla fanów zimowych aktywności. 

Ski pass na cały dzień zakupicie tu w cenie 20 euro (około 93 zł), a tygodniowy pobyt wyniesie was 88 euro (412 zł). Oznacza to, że zimowa zabawa w Czarnogórze może być tańsza niż w polskich górach

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: