Najlepsze stoki narciarskie na Dolnym Śląsku. Te miejsca to raj dla miłośników białego szaleństwa

Sezon zimowy to ulubiony okres miłośników zimowego szaleństwa. W tym czasie szukamy miejsc z najlepszą ofertą dla narciarzy. W Polsce wiele z nich znajdziemy na Dolnym Śląsku. Poznajcie najciekawsze propozycje.

Fani sportów zimowych mają powody do zadowolenia. Wiele stoków narciarskich już rozpoczęło sezon i zaprasza narciarzy do oddawania pierwszych zjazdów. To doskonały moment, by rozejrzeć się za najlepszymi miejscami w Polsce. Tym razem przyjrzymy się stokom na Dolnym Śląsku.  

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Gdzie na narty na Dolnym Śląsku? Góry Sowie

Jeżeli chcecie poszusować na nartach lub na snowboardzie, dobrym pomysłem może okazać się wypad w Góry Sowie, czyli najwyższe pasmo Sudetów Środkowych. Znajdziecie tu wiele ciekawych stoków. Jednym z nich jest bez wątpienia Przełęcz Sokola, która oferuje dwuosobowy wyciąg orczykowy o długości 500 m, obsługujący cztery trasy zjazdowe o łącznej długości 2400 m. Możecie cieszyć się tu zjazdami także w godzinach wieczornych, ponieważ miejsce jest sztucznie oświetlane. 

Góry Izerskie i Karkonosze - ośrodki narciarskie na Dolnym Śląsku

Jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na Dolnym Śląsku jest Karpacz Ski Arena położony pod Śnieżką w Karkonoszach. Na Facebooku śledzi go aż 11 tys. obserwujących, którzy z niecierpliwością wypatrywali informacji o starcie sezonu. Stacja narciarska zaprasza wszystkich fanów białego szaleństwa już od 17 grudnia. Czeka tu na was 9 km nartostrad o różnych poziomach trudności oraz 9 wyciągów narciarskich.

W Karkonoszach dużą popularnością cieszy się też Szrenica Ski Arena zlokalizowana w Szklarskiej Porębie. Tutaj narciarze mogą skorzystać z 12 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Na ten moment otwarta jest jedna z nich - "Puchatek", z którą bez problemu poradzą sobie początkujący. Obecnie czynne są także dwie koleje linowe.  

Narty w Górach Wałbrzyskich

Interesujących miejsc nie brakuje również w Górach Wałbrzyskich. Możecie wybrać się tu m.in. do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego "Dzikowiec". Osobom preferującym spokojne szusowanie do gustu przypadnie wyciąg talerzykowi i dolny odcinek stoku o długości około 400 m. Z kolei poszukujących wrażeń zadowoli jeden z bardziej stromych stoków w Polsce.

Gwarantujemy, że widok z górnej stacji kolei linowej robi niezapomniane wrażenie

- zapewnił na stronie internetowej "Dzikowiec". 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: