Świeczki na torcie i autografy. Stewardesa zdradziła najdziwniejsze prośby pasażerów. "To przerażające"

Praca stewardesy wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi na pokładzie samolotów, stresem, a także... nieznośnymi pasażerami. Ci często bywają kapryśni i mają niemałe wymagania w stosunku do załogi. Pracowniczka jednej z linii lotniczych postanowiła podzielić się najgorszymi prośbami, jakie otrzymuje od podróżnych.

Aby zostać stewardesą, trzeba spełniać wiele wymogów różniących się w zależności od linii lotniczych. Najczęściej wymienia się umiejętności językowe, dobry stan zdrowia, miłą aparycję, odpowiedni wzrost, a także takie cechy, jak otwartość czy odporność na stres. Trzeba przyznać, że pracownicy powinni wykazywać się również nie lada cierpliwością. Niektóre zachowania i prośby pasażerów mogą zaskakiwać. 

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Masz długie nogi? Nie oczekuj specjalnego traktowania 

Doświadczeniami z pracy podzieliła się jedna ze stewardes. Kobieta przyznała, że pasażerowie często zakładają, że pracownicy z jej branży mają o wiele więcej kompetencji i talentów niż w rzeczywistości. Z jakimi prośbami często spotyka się na pokładzie samolotu?

Jak się okazuje, duże wymagania mają m.in. osoby... z długimi nogami. Wysocy pasażerowie często oczekują od stewardes zapewnienia im większej ilości miejsca - za wszelką cenę. 

Jeśli uda nam się zapewnić ci większy komfort, spróbujemy, ale nie umieścimy cię w pierwszej klasie, tylko dlatego, że jesteś wzrostu koszykarza. Jeśli chcesz mieć miejsce w pierwszej klasie, musisz za nie zapłacić

- poinformowała kobieta na łamach "The Sun". 

Dodała również, że pracownicy nie będą przenosić innych osób, by wymagające osoby miały cały rząd dla siebie. Przyznała, że wielokrotnie spotkała się z taką prośbą. 

Wymagające kubki smakowe i niebezpieczne prośby pasażerów 

Zdarzają się również podróżni, którym brak wyobraźni. Urodziny na pokładzie samolotu? Zdaniem pasażerów świetnym pomysłem jest zapalenie świeczek urodzinowych na torcie. Co więcej, niektórzy nawet nie zabierają ze sobą ciasta, oczekując, że będzie można je zamówić w powietrzu.

Często zdarza się, że pasażerom nie odpowiada samolotowe menu. Stewardesa przyznała, że "czy możesz zrobić mi coś innego" jest jednym z najczęściej pojawiających się pytań. 

Na pokładzie nie ma kuchni ani składników. Tylko skończona liczba wcześniej wyselekcjonowanych posiłków. Dlatego odpowiedź brzmi: nie

- napisała.

Pasażerowie nieszanujący prywatności

Ciekawym przypadkiem są także podróżni, którzy zauważają celebrytów na pokładzie samolotu. Onieśmieleni spotkaniem osobistości proszą stewardesy i stewardów o bycie pośrednikiem. Jednak kobieta poinformowała, że pracownicy nie mogą prosić o autografy lub zdjęcia, bo to nieprofesjonalne. 

Okazuje się, że pasażerowie nie szanują też prywatności stewardes. Te często pytane są o numer telefonu, a nawet numer pokoju, w którym się zatrzymają.

To bardzo przerażające. Przynajmniej raz na lot ktoś z nas jest o to pytany [...] Zastanów się, o co nas prosisz, to naprawdę pomoże nam wszystkim mieć znacznie lepszą podróż

- podsumowała stewardesa. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: