Powalone drzewa i wybite okna. Tornado siało zniszczenie w hiszpańskim kurorcie. "To było przerażające"

Słoneczny hiszpański kurort w ciągu kilku chwil zaczął przypominać scenę wyjętą niczym z filmu katastroficznego. Tornado w Marbelli pozostawiło po sobie obraz powalonych drzew, przewróconych motocykli, uszkodzonych dachów i potłuczonego szkła. Jedna osoba została ranna.

W poniedziałek, 5 grudnia w godzinach popołudniowych w hiszpańskiej Marbelli doszło do załamania pogodowego. Niebo pokryły ciemne chmury, a silny wiatr w porywach do 300 km/h zaczął siać zniszczenie na ulicach kurortu. Co ciekawe, całe zdarzenie trwało zaledwie minutę. 

Zobacz wideo Trąba powietrzna porwała chłopca. Przez kilka sekund unosił się nad ziemią

Tornado nawiedziło Hiszpański kurort

Silny wiatr spowodował liczne zniszczenia na ulicach Marbelli. Drzewa obalały się wraz z korzeniami, uszkadzając kilka samochodów osobowych. Żywioł łamał gałęzie, uszkadzał wiaty przystankowe, a także przewracał zaparkowane motocykle i kontenery. Właściciele barów patrzyli z przerażeniem, jak stoły i krzesła zaczynają latać w powietrzu.

To było przerażające. Zobaczyłam, jak kilka drzew upada w ciągu kilku sekund i myślałam, że zaraz padnę z nóg

- mówiła właścicielka kiosku, Marcela Romero cytowana przez "Daily Mail". 

Promienie rentgenowskie wykryły w plecaku psa. Pracownicy lotniska byli w szoku. Wykryli w plecaku pasażera na gapę

Jednym z najbardziej dotkniętych miejsc był szpital Costa del Sol na obrzeżach miasta. Torando spowodowało wiele zniszczeń w budynku, m.in. wybijając szyby czy odrywając z sufitu płytę izolacyjną. Ta z kolei zraniła w głowę pracownika szpitala, który potrzebował pomocy medycznej.  

Ratusz w Marbelli poinformował, że zmobilizował około 100 osób i 30 pojazdów w celu przywrócenia miasta normalności.

Luksusowy kurort w Hiszpanii 

Marabella to popularny kurort położony w Andaluzji, na wybrzeżu Costa del Sol, będący synonimem luksusu i prestiżu. Na wakacje chętnie tu przyjeżdżali m.in. bogaci Rosjanie, którzy chcieli zaznać błogiego wypoczynku w ekskluzywnych rezydencjach nad morzem. Niektóre posiadłości są tu warte nawet 100 mln złotych.

Brytyjscy archeolodzy odnaleźli skarby sprzed 1300 lat. Wyjątkowe odkrycie w Wielkiej Brytanii. Odnaleźli skarby sprzed 1300 lat

Miasto zapewnia też wiele atrakcji. Oprócz wylegiwania się na plaży turyści mogą tu spróbować swoich sił w sportach wodnych, wybrać się do portu jachtowego Puerto Banus lub Muzeum Bonsai - z drzewami liczącymi nawet 400 lat.

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: