Pasażer miał zapłacić na lotnisku 100 dolarów kary, choć torba zgadzała się z wymiarem [TikTok]

Opłata za nadbagaż to znana od lat praktyka wszystkich linii lotniczych. Przewoźnicy jasno określają zasady dotyczące podróżowania. Dlatego, jeśli nie zastosujemy się do wytycznych, mogą nas czekać dodatkowe wydatki. Inna sytuacja spotkała pewnego pasażera, który pomimo zastosowania się do poleceń i spełnienia norm miał zostać ukarany kwotą 100 dolarów. Dlaczego?
Zobacz wideo Linie Lotnicze Emirates. Porównanie klas

Media obiegło zdarzenie uwiecznione na nagraniu zamieszczonym przez użytkownika TikToka. Turysta prezentuje zdarzenie, do którego doszło podczas odprawy bagażowej lotu amerykańskiego przewoźnika Frontier Airlines. Film stał się internetowym viralem.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku będzie działać do 23 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Ceny to "miłe zaskoczenie", prąd za 9 zł

100 dolarów kary. Frontier Airlines w roli głównej

Młody mężczyzna, który udał się w podróż amerykańskimi liniami lotniczymi Frontier Airlines, nagrał zaskakujące wydarzenie na terenie lotniska. Okazuje się, że przewoźnik sprawdzał bagaże podręczne wszystkich pasażerów pod względem wymiaru. Jeżeli nie spełniał wymogów, nakładano karę w wysokości 100 dolarów, czyli około 450 złotych. 

Tiktoker zaznacza, że tego rodzaju praktyka jest bez sensu, ponieważ i tak ostatecznie każdy pasażer wnosi samodzielnie torbę na pokład samolotu. Zatem opłata jest w gruncie rzeczy bezzasadna.

Dodatkowym szokiem był fakt, że taki koszt groził także mężczyźnie, który włożył swoją torbę do komory kontroli rozmiaru, nie używając przy tym większego wysiłku. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dolne Witkowice Niezwykłe miejsce 20 km od polskiej granicy. Jak z filmów science fiction

Nie tylko kara, ale także przeprosiny

Autor nagrania zwraca także uwagę na jeden istotny fakt. Stojący przed nim mężczyzna, którego torba ewidentnie mieściła się w wymaganych rozmiarach, zgłosił to obsłudze. Z pewnością nie spodziewał się takiego finału. Został poproszony na bok przez pracownika linii lotniczych i pouczony, że swoim zachowaniem zawstydza załogę. 

Pracownik firmy Frontier Airlines kazał mężczyźnie nie tylko zapłacić 100 dolarów, ale również przeprosić za swoje zachowanie. Pasażer ostatecznie założył na siebie kilka T-shirtów, aby zmniejszyć objętość bagażu i uniknąć kary. Był wyjątkowo spokojny jak na zaistniałą sytuację. Nagranie stało się viralem w sieci. Obejrzało je ponad dwa miliony użytkowników. Padło wiele niechlubnych komentarzy pod adresem przewoźnika. A wy co sądzicie o tej sytuacji?

Więcej o: